7000 TL'ye Adobe Photoshop ve video düzenleme için laptop önerisi

Bütçe
7000 TL civarı

WillyTR

Decapat
Merhabalar arkadaşımın kardeşi 7000 lıra civarında 8000 lırayı geçmeyecek şekilde laptop bakıyor. Kullanacağı uygulamaları şu şekilde iletti.
Adobe uygulamalarını kullanmak istiyormuş Photoshop olsun video edit olsun.
Adobe Illustrator kullanacakmış.
Tarayıcının seri çalışmasını istiyormuş.
Oyun oynamıyormuş.
Ben biraz araştırdım bu tarz uygulamalar için 3B modelleme veya rendering yapmadığı sürece galiba ekran kartı çok önemli değilmiş. Kendisi de 3B modelleme yapmayacakmış.
Söylediğim uygulamalar belki birbirini tekrar eden (aynı) uygulamalar olabilir çok bir fikrim yok.
Sözün özü ben emin olabildiğim bir bilgisayar bulamadım ve yeterli bilgi de edinemedim. Önerisi olan ya da gereksinimler konusunda bilgi aktarabilecek biri var ise çok sevinirim. Yardımcı olabilecek linkler de paylaşabilirsiniz.
Şimdiden teşekkür ederim.

Herkes farklı bir şey önermiş. Alınması gereken bilgisayarın ramı yüksek işlemcisi iyi olması aman aman bi ekran kartının gerekmemesi ortak payda gibi geldi doğru mudur?

Ben de böyle bir şey buldum. Single core da 1335g7 daha iyi rating almış fakat overallda 4700u daha iyi gibi görünüyor. Tercihim intelden yana mı olsun?
Adobe programları Intel islemciler ile daha stabil çalıştığü için ben Intel bulunan bir model almanızı öneririm.

Geri
Yukarı