7000 TL'ye Ekran Kartsız Sistem Önerisi

Semsan

Hectopat
Daha fazla  
7000 TL bütçem var, gerekirse yükseltebilirim, ama 7000 TL'yi geçmezse iyi olur. Düşündüğüm sistem bu. düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. İşlemciyi, anakartı, RAM'i ve soğutucuyu newegg'den daha ucuza alabiliyorum ve 6870 TL'ye geliyor. Ekran kartım RX 580 ve şimdilik ekran kartına ayıracak param yok o yüzden sistem önerecek olursanız ekran kartı eklemeyin. Kasayı rastgele koydum, kasa önerilerinizi de bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
376899

Son düzenleyen: Moderatör:
7000 TL ayırma şansınız var ise ekran kartı dışındaki parçalara RX 580 üstünden sistemi sınırlamak saçma olur. Fakat ileride ekran kartı yükseltme yoluna gideceğinizi umarak 9700K yanında iyi bur bir sıvı soğutma ve 2x16 3200 veya 3000 MHz bellek içeren bir sistem toplamak geleceğe dönük ve iyi olacaktır. Güç kaynağı olarak 750 W veya üstünü tercih etmelisiniz. Kasa ve SSD'ye o kadar para yatırmayıp dediğim hususlar doğrultusunda paranızı harcamanız sizin için en iyi yol olacaktır. Ileride Rtx 2080 gibi bir kart rahatlıkla kullanabilirsiniz. Attığınız ek dosyadan gördüğüm kadarıyla monitör dahil değil. Dahil ise belirtiniz, ona göre değişiklikler uygulayalım.

Anakartı ALC1220 ses çipli Gaming SLI modeliyle değiştirebilirsen daha iyi olur. Kasa için bütçe belirtmen lazım.
Kasa fiyatları hakkında pek fikrim yok. 800 TL'ye PSU ile birlikte olursa iyi olur.
7000 TL ayırma şansınız var ise ekran kartı dışındaki parçalara RX 580 üstünden sistemi sınırlamak saçma olur. Fakat ileride ekran kartı yükseltme yoluna gideceğinizi umarak 9700K yanında iyi bur bir sıvı soğutma ve 2x16 3200 veya 3000 MHz bellek içeren bir sistem toplamak geleceğe dönük ve iyi olacaktır. Güç kaynağı olarak 750 W veya üstünü tercih etmelisiniz. Kasa ve SSD'ye o kadar para yatırmayıp dediğim hususlar doğrultusunda paranızı harcamanız sizin için en iyi yol olacaktır. Ileride Rtx 2080 gibi bir kart rahatlıkla kullanabilirsiniz. Attığınız ek dosyadan gördüğüm kadarıyla monitör dahil değil. Dahil ise belirtiniz, ona göre değişiklikler uygulayalım.
İleride ekran kartını da yükselteceğim. Sizce ML240L sıvı soğutma yetersiz mi? Bellek ve güç kaynağı tavsiyenizi de dikkate alacağım. Monitör dahil değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı