7000 TL'ye sistem tavsiyesi

BurakDuman973

Centipat
.

Selamlar. Sistem attığım linkte mevcuttur. İşlemci ile alakalı her şeyi biliyorum rahat olun :D. F/P bir ürün bana göre sadece oyun için. Sizden isteğim bu fiyatlarda en fazla 7000 TL olacak şekilde daha performans verecek ekran kartı daha iyi olacak bir sistem var mı ya da oluşturabilir miyim onu soracağım.

Üründeki güç kaynağı X-Power 650W 80+.

Bana deseler: Hangi sistemi alırdın? Yayın yapıcaksam RTX 2060S yapmayacaksam RX 5700 XT.

Hocam bende isterim başka yerlerden bir üst modeli aynı fiyata almayı fakat maalesef aile faktörü başka bir mağazaya güvenmiyor :D.

Artık şu güven meselesini aşıp şu fırsatçı Vatan Bilgisayar'a para kazandırmamamiz gerekiyor. Ailene durumu anlat. Neden aynı ürünü çok daha pahalıya alalım de. Teknobiyotik, sinerji, Hepsiburada, Trendyol bu sitelerden çok daha uyguna bulabilirsin parçaları. Eğer başka sitelerden toplamaya ikna edebilirsen bu bütçe için en iyi sistemi toplarız.

Artık şu güven meselesini aşıp şu fırsatçı Vatan Bilgisayar'a para kazandırmamamiz gerekiyor. Ailene durumu anlat. Neden aynı ürünü çok daha pahalıya alalım de. Teknobiyotik, sinerji, Hepsiburada, Trendyol bu sitelerden çok daha uyguna bulabilirsin parçaları. Eğer başka sitelerden toplamaya ikna edebilirsen bu bütçe için en iyi sistemi toplarız.
Hocam bende biliyorum bunu fakat benim dediklerimi başka birinden duymak onları ikna ediyor.
Sizden ricam aileme gösterebileceğim şekilde güzel bir üslüp ile olayı anlatabil misiniz biraz detaylıca. Bu benim için harika olur. Eğer benim için bunu yaparsanız çok memnun olurum.

Hocam bende biliyorum bunu fakat benim dediklerimi başka birinden duymak onları ikna ediyor.
Sizden ricam aileme gösterebileceğim şekilde güzel bir üslüp ile olayı anlatabil misiniz biraz detaylıca. Bu benim için harika olur. Eğer benim için bunu yaparsanız çok memnun olurum.

Öncelikle iyi günler dilerim. Fazla zamanınızı almak istemiyorum o yüzden direkt konuya geçeceğim. Vatan Bilgisayar neden tercih edilmemeli? Çünkü fiyatları aşırı pahalı. Diger firmalarla karşılaştırdığımız zaman birebir aynı üründe 200 300TL fark oluyor. Bu farkın sebebi internetten çok fazla alışveriş yapmamış, bu işlerle çok fazla ilgilenmemiş insanların Vatan Bilgisayar dışında başka firmaları da bilmediğinden dolayı Vatan Bilgisayar'ı tercih etmesi. Vatan Bilgisayar'da bu durumu bildiği icin söyle düşünüyor "zaten bizden başkasına güvenmiyorlar satabileceğimiz kadar pahalıya satalım."Tam anlamıyla boyle bir politika izliyorlar. Diger sitelerin güvenilirliğine gelecek olursak örneğin Teknobiyotik, sinerji vs bu tarz firmalar 15 20 yılı aşkın süredir bu işi yapıyorlar. Sitelere girip müşteri yorumlarını da okuyabilirsiniz. Eger sistem toplamayi biliyorsaniz Trendyol, Hepsiburada gibi Türkiye'nin en büyük internetten sitelerinden de daha uyguna parçalar bulabilirsiniz. Paranin zor kazanıldığı bu dönemde Vatan Bilgisayar gibi firsatcilara para kazandirmamak gerekiyor.
Tavsiye ettiğim siteler.
Trendyol, N11, Hepsiburada, sinerji.

Ailenizi ikna edebilirseniz çok iyi olur şu dolar kurunda ve ekonomide fazla para verip kalitesiz bilgisayar toplamanın anlamı yok. 7000TL'ye tüm parçaları a kalite bir PC toplanabilir örnek teşkil etmesi açısından şunu bırakayım. Tek tek farklı sitelerden en ucuz yerleri bulup toplayabilirsiniz.

AMD Ryzen 5 3600 3.6/4.2GHz AM4 işlemci: 1359 TL.
Samsung 860 Evo 2.5" 550/520 SATA3 500GB SSD: 596 TL.
ASUS TUF B450M-PLUS GAMING anakart: 766 TL.
Corsair Carbide serisi Spec-Delta 650W 80Plus: 954 TL.
G.Skill 16 GB(2x8) Ripjaws V 3200MHz CL16 DDR4 RAM: 572 TL.
MSI Radeon RX 5600 XT Gaming X = 2812 TL.

Geri
Yukarı