70000 TL sistem toplama önerisi

Bütçe
70000
İyi günler arkadaşlar hayatımın son bilgisayarını almak istiyorum. Monitör klavye vs halihazırda mevcut bana sadece kasa gerekli. Şu an kullandığım sistem AMD tabanlı ve driverlar vs konusunda pek de memnun değilim bu sebeple Intel bir sistem toplamak istiyorum. Kasanın montajını kendim yapamayacağım ve bulunduğum yerde yaptırabileceğim birisi olmadığı için tercihen İtopya üzerinden bir sistem toplamam gerekli. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yok mu bir yardım sever :(
Böyle bir sistem almanı öneririm.

Bu kez gerçekten son bir soru ile geldim. 750W 80+ Bronze Spu'yu 850W Gold'a yükseltmeye gerek var mıdır?

Eğer ileride yükseltme yapmak istiyorsa ya da capture card gibi ek parçalar takmak istiyorsan takabilirsin ama Gold sertifikalı 750W bir PSU yeterlidir ve benim attığım sistemde bu mevcut.

Eğer ileride yükseltme yapmak istiyorsa ya da capture card gibi ek parçalar takmak istiyorsan takabilirsin ama Gold sertifikalı 750W bir PSU yeterlidir ve benim attığım sistemde bu mevcut.

Ventus 4070 Ti super kullanmışsın. Önceki sayfalarda 4080 ve 4080 Super sistemler önerildi.

Ventus 4070 Ti super kullanmışsın. Önceki sayfalarda 4080 ve 4080 Super sistemler önerildi.

Bütçe ve sistem dengesi adına böyle bir sistem oluşturdum 7500F alıp RTX 4080 takacak kadar salak değilim.

Ayrıca senin sistemine göz attım anakarttan fazla kısmışsın ve RAM'e fazla para yatırmışsın.

VULCAN-4080SUPER / AMD Ryzen 7 7800X3D / GALAX GeForce RTX 4080 SUPER SG 1-Click OC 16GB / 16GB RAM / 1 TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistemi tavsiye etmişlerdi hocam. SSD ve Ram değişiklikleri ile bu sistemi alacağım. Hepinize yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

VULCAN-4080SUPER / AMD Ryzen 7 7800X3D / GALAX GeForce RTX 4080 SUPER SG 1-Click OC 16GB / 16GB RAM / 1 TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistemi tavsiye etmişlerdi hocam. SSD ve RAM değişiklikleri ile bu sistemi alacağım. Hepinize yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

SSD de DRAM yok anakartta Wi-Fi yok bana göre bu bütçe de olmalı ve şu an RAM'ler AM5 sistemde en optimum performansı verecek olan 6400 MHz ve CL32 değerlerine sahip olmalı ayrıca AM5 sistemler için EXPO desteği olmalı ve bu attığın kasa da egzoz fanı mevcut değil.

SSD de DRAM yok anakartta Wi-Fi yok RAM'ler bana göre bu bütçe de olmalı ve şu an AM5 sistemde en optimum performansı verecek olan 6400 MHz ve CL32 değerlerine sahip olmalı ayrıca AM5 sistemler için EXPO desteği olmalı ve bu attığın kasa da egzoz fanı mevcut değil.
Belirtilen özelleştirmeler ile diye yazmış ama okumamışsın galiba.

Geri
Yukarı