70000 TL'lik PC önerisi

Bütçe
70000
Ben uzun süre 4k 28 inç asus monitör kullandım. Asus monitörleri diğer monitörlere göre biraz daha sağlam oluyor. Yeni modelleri test etmedim.

2023 için önerilen monitörlerden uygun olan, özellikle radeonlar için freesync özelliğinin yetmesinden dolayı maliyeti düşük:
Gigabyte m27q 1440p QHD
Teşekkürler, bu monitörden 2 tane veya 3 tane alsam herhangi bir problem olmaz değil mi yani iyi bir monitör? (Saçma sorularımı mazur görün bilgim çok yok)

Ghosting çok popüler bir sorun VA için. Ölü piksel de çıkabilir. Üreticiye bağlı fakat genellemek gerekirse alınmamalı. IPS bakın.

Gigabyte m27q 1440p QHD nasıl?​

oyun için ikisini aynı anda kullanacaksanız, direk widescreen almanız daha mantıklı.
Ama produktivite ile uğraşıp programlar kullanacaksanız, problem olmaz, split screen yapabilirsiniz.
3 monitör yine de fazla olabilir, sonuçta büyük monitörler.

Teşekkürler, bu monitörden 2 tane veya 3 tane alsam herhangi bir problem olmaz değil mi yani iyi bir monitör? (Saçma sorularımı mazur görün bilgim çok yok)

Gigabyte m27q 1440p QHD nasıl?​

IPS panel bunlar

Oyun için ikisini aynı anda kullanacaksanız, direk widescreen almanız daha mantıklı.
Ama produktivite ile uğraşıp programlar kullanacaksanız, problem olmaz, split screen yapabilirsiniz.
3 monitör yine de fazla olabilir, sonuçta büyük monitörler.

IPS panel bunlar

Peki mesela şunu sorayım:
Ben oyun için büyük bir monitör istiyorum ancak Twitch yayınları vs için de yandan chate bakmak için bir şeyler istiyorum. Sizce o zaman ne yapmam lazım? Yani 2 tane monitör olacak bir tanesi ana monitörüm, oyun oynadığım monitör. Bir diğeri ise chate baktığım yandan şarkı değiştiğim, yandan video izlediğim monitör. Sizce ne olabilir?

Ben oyun için büyük bir monitör istiyorum ancak Twitch yayınları vs için de yandan chate bakmak için bir şeyler istiyorum. Sizce o zaman ne yapmam lazım? Yani 2 tane monitör olacak bir tanesi ana monitörüm, oyun oynadığım monitör. Bir diğeri ise chate baktığım yandan şarkı değiştiğim, yandan video izlediğim monitör. Sizce ne olabilir?
mümkün

Son düzenleme:
Peki sizce Büyük ve küçük monitör olarak ne alabilirim?

Az önce yazdığım "Peki sizce Büyük ve küçük monitör olarak ne alabilirim?" sorusuna karşı cevabınız nedir?
Büyük olarak dediğim alınabilir. Küçük olarak çok bir şey almanıza gerek yok en ucuz büyük ve pivot modeli alabilirsiniz. Ki modelin G3 gibi sorunları yoksa.

Bu tarz bir monitör daha güzel olmazmı?

Bu tarz bir monitör daha güzel olmazmı?

LG'nin IPS bir ultrawide monitörü olduğunu söylemiştim. 15 bin TL'ye de VA alınmaz daha az parasına da. Curved için vazgeçmemek gerekiyor.

Geri
Yukarı