7000TL GTX 1650 Super sisteme işlemci anakart önerisi

Bütçe
6-7 bin TL

luigi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

i3 9100F işlemci, MSI 1650 Super ekran kartı, eski bir anakart, 550W Cooler Master PSU, 16 GB RAM var.

İşlemci ve anakartı değiştireceğim. Araştırdığım kadarıyla i3 12100F ve i511400F öneriliyor. Anakart için bir fikrim yok. Bütçe 6-7 bin civarında. Ne almalıyım?

Anakartı özellike iyi öneriyorum. İleride yükseltme yaparken sıkıntı yaşamayın diye yani.

Butcen varken 11. nesile falan bulasma. İslemciyi neden yukseltmek istiyorsun? Neden ekran karti degil mesela?
Oyundayken steamden birisi mesaj yazdığında bile anlık drop yiyordum en basit örneği. Genelde işlemci ağırlıklı oyunlar oynadığım için önceliği ona verdim. 13400F aldım çok ciddi performans farkı yarattı. İleride de ekran kartını değiştireceğim

Anakartı özellike iyi öneriyorum. İleride yükseltme yaparken sıkıntı yaşamayın diye yani.
Önerdiğiniz işlemci ve ASUS B760M anakart aldım.

Oyundayken steamden birisi mesaj yazdığında bile anlık drop yiyordum en basit örneği. Genelde işlemci ağırlıklı oyunlar oynadığım için önceliği ona verdim. 13400F aldım çok ciddi performans farkı yarattı. İleride de ekran kartını değiştireceğim

Önerdiğiniz işlemci ve ASUS B760M anakart aldım.

Hayırlı olsun. İzlenimlerinizi bekliyorum.

Geri
Yukarı