7000TL Monitör Dahil Sistem Toplama

hawyy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bütçem başlıktaki gibi 7000TL. Önerileriniz dahilinde en üst sınırım 7300TL olabilir. Önerileriniz ileriye dönük olursa sevinirim.

391632

Resimdeki sistemde ben 2060 tercih ettim. Fakat 60hz 1080p oyun oynamak için 2060 mı daha iyi olur yoksa 1660TI mı daha iyi ve yeterli olur? Ayrıca ileride daha iyi monitöre geçebilirim. Şimdilik bu monitör yeterli.

Son düzenleme:
2060 daha iyi bir ekran kartı zaten. Daha iyi monitöre geçecekseniz zaten 2060 almak daha mantıklı olur. Bir tek RAM düşük kalmış 16 olsaydı daha iyi ve daha yeterli olurdu.

2060 daha iyi bir ekran kartı zaten. Daha iyi monitöre geçecekseniz zaten 2060 almak daha mantıklı olur. Bir tek RAM düşük kalmış 16 olsaydı daha iyi ve daha yeterli olurdu.

RAM için 2 tane 8GB lık aldım sayıya dikkat etmemişsiniz :) Teşekkürler.

Eğer kendin işletim sistemi kurmayı biliyorsan sadece montaj bedeli ödeyebilirsin oradaki zaten deneme sürümü.

Yok, işletim sistemi kurmayı bilmiyorum. Deneme sürümünü Windows'un kendi sitesinden Windows 10 ücretsiz indirilebiliyor diye istiyorum. Böylece tam sürüme yükseltmiş olacağım.
Bu siteden indirip kullanılabiliyor.

Benim önerim şu şekilde olacaktır:

391640

PSU 650W 80+ 390 TL
Zalman N3 300 TL
144 Hz Acer Monitör 1160 TL

Toplamda 7700 TL oluyor. 7300ü hiç bir şekilde aşamam diyorsan SSD'yi paran olunca ekle. Ama RTX 2070 ve 144Hz monitörlü sistemi kaçırma derim.

RAM ve anakart kötü.
RAM şahsen tecrübemdir, kötü olduğunu kanıtlamadan karalayamazsın. Anakart ise orta-yüksek sınıfın en ekonomik kartı. Bu bütçeye bu sistemi başka türlü sığdıramazsın ve sistem son derece yeterli ve uyumlu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı