7000TL PC toplama önerisi

Hocam buda olabilir
pc.png

Merhaba @Tarkanın Oğlu Süt

Dert etmeyin, kimse doğduğu gibi bir konuda uzman olmuyor.
Hepimizin bilmediği şeyler var ve kendimizi geliştirmek için sosyalde bulunuyoruz.
Sizde zaman içerisinde daha doğru sistemler belirleyip, bizlere yardımcı olursunuz.
Gelişmeye devam. 👍

İyi sosyaller.

Merhaba @Tarkanın Oğlu Süt

Dert etmeyin, kimse doğduğu gibi bir konuda uzman olmuyor.
Hepimizin bilmediği şeyler var ve kendimizi geliştirmek için sosyalde bulunuyoruz.
Sizde zaman içerisinde daha doğru sistemler belirleyip, bizlere yardımcı olursunuz.
Gelişmeye devam. 👍

İyi sosyaller.
Teşşekürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600XT koyulursa daha iyi bir sistem olur. Bir de Artic 34 E-Sports alınırsa o macun içinden çıkıyor zaten.
Soğutucu ve 5600XT ile 6.5K ideal gibi.
Hocam zaten belirtmiştim, +479TL soğutucu, +471TL ekran kartı. Yani neredeyse 7k oluyor (N11'de en ucuz ve güvenilir satıcıların fiyatlarını söylüyorum).

Bu arada anakart hakkında bir şey demediniz, oc yapmayacak kişiler için S2H yeterli midir? Bence Tomahawk Max, oc yapacak kişiler için biçilmiş kaftan...

Şimdiden hevesinizi kırmayın. İkinci sisteme göre kötü değil. Araştırın ve devam edin. :)

Teşekkürler 10000TL'lik bir sistem daha topladım konunun açılmasını bekliyorum. İsterseniz bir göz atın belki o iyidir.

Kusura bakmayın kimse alınmasın, gücenmesin ama bu şekilde sistem toplanmaz, donanım konusunda hiçbir bilgisi olmayan insanlar bunları iyi zannedip alırsa gerçekten mağdur olurlar, o yüzden kendinizi yeterince geliştirmeden, makale okumadan, araştırmadan, kısacası bilginiz olmadan 'tavsiye, öneri" vermeyin lütfen. Kendinize sistem toplarken ne kadar titiz, dikkatli, özenli oluyorsanız başkası adına da aynı özeni gösterin lütfen. Çocuk oyuncağı değil böyle şeyler, özellikle bu ekonomide.

Kusura bakmayın kimse alınmasın, gücenmesin ama bu şekilde sistem toplanmaz, donanım konusunda hiçbir bilgisi olmayan insanlar bunları iyi zannedip alırsa gerçekten mağdur olurlar, o yüzden kendinizi yeterince geliştirmeden, makale okumadan, araştırmadan, kısacası bilginiz olmadan 'tavsiye, öneri" vermeyin lütfen. Kendinize sistem toplarken ne kadar titiz, dikkatli, özenli oluyorsanız başkası adına da aynı özeni gösterin lütfen. Çocuk oyuncağı değil böyle şeyler, özellikle bu ekonomide.

Zaten yorumlarda belirttim özür diledim artık o yorumları görüp de alanı zaten ne bilem. İstersen diğer topladığım PC'ye bak 10000TL'lik bütçe için o bundan iyi ve güzel verimli.

Belirttiğiniz yerleri bulamadım, unutmuş olabilirsiniz.
Peki... :)

Stok kullanıcı için yeterli.
Aşırı OC olmadığı için Tomahawk Max fiyat olarak diğer bileşenleri zorlayabilir.
Anakart yardımınız için teşekkür ederim.

Hocam bu arada piyasa malumunuz, dediğiniz soğutucu 469TL'ye satılıyor. Eskiden bu kadar pahalı değildi... 250TL civarında verebileceğiniz öneri var mıdır? Yoksa 6 ay CPB kapalı kullanıp, 6 ay sonra biriktirdiğim para ile mi soğutucuyu alayım? (6 ay sonra doğum günüm, o zaman çok rahat alırım kendimi zora sokmadan tabii o zamana kadar soğutucunun stokları tükenmezse :D )

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı