700TL PSU ve Kasa Önerisi

SanalAzrail

Hectopat
Arkadaşlar kendime sistem toplamaya başladım, acelem olmadığı için parçaları tek tek ucuza buldukça alıyorum. Normalde Corsair Carbide Spec-Delta RGB alacaktım 735 TL'ye, içinde de 550W güç kaynağı olması beni cezbediyordu. Ancak bugün MSI MAG Forge 100M'in 400 TL'ye düştüğünü gördüm. Aynı bütçede yanına hangi güç kaynağını alabilirim? Bu durumda hangisini almak mantıklıdır?
MSI ön panelinin Mesh olması ve tasarımıyla beni çok cezbediyor ancak Corsair'deki güç kaynağını koyunca bütçemi aşıyor.
RGB takıntım yok, sadece soğutması iyi bir kasa aramaktayım. Bütçem 700 TL, başka kasa+PSU önerilerinize açığım.

NOT : Sistemde Gtx 1660 super ekran kartı, r5 3600 işlemci kullanacağım.

WhatsApp Image 2020-04-13 at 17.24.47.jpeg

WhatsApp Image 2020-04-13 at 17.23.39.jpeg

Son düzenleme:
Arkadaşlar kendime sistem toplamaya başladım, acelem olmadığı için parçaları tek tek ucuza buldukça alıyorum. Normalde Corsair Carbide Spec-Delta RGB alacaktım 735 TL'ye, içinde de 550W güç kaynağı olması beni cezbediyordu. Ancak bugün MSI MAG Forge 100M'in 400 TL'ye düştüğünü gördüm. Aynı bütçede yanına hangi güç kaynağını alabilirim? Bu durumda hangisini almak mantıklıdır?
MSI ön panelinin Mesh olması ve tasarımıyla beni çok cezbediyor ancak Corsair'deki güç kaynağını koyunca bütçemi aşıyor.
RGB takıntım yok, sadece soğutması iyi bir kasa aramaktayım. Bütçem 700 TL, başka kasa+PSU önerilerinize açığım.

Eki Görüntüle 535012

Eki Görüntüle 535010
FSP CMT110a 500W öneririm. Yanınada bir de 2 tane fan taksanız balından yenmez.

Aynı sistemi kullanıyoruz sadece ekran kartlarımız farklı Ryzen 5 3600 1660 super için en az 550W gerekli PSU için.
Teşekkürler
Konu güncellemesi;
Arkadaşlar diğer parçaları aldım bir tek kasa kaldı. 700 TL bütçem var, gtx 1660 super ekran kartı ve r5 3600 işlemci var. Işık felan umurumda değil hangi kasa önerirsiniz? Not: Carbide spec delta 850 tl gibi bir fiyata satılıyor şu anda.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı