700TL'ye SSD+RAM önerisi

ErenBakar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ASUS X540ba GO179t laptopum var 4 GB RAM ve 5400RPM 1TB HDD var üniversiteye gideceğim yeni bilgisayar maalesef bugünün şartlarında mümkün değil. Ben de elimdekini hızlandırmayı düşünüyorum en azından 2-3 sene idare etsin diye bilgisayarda genel olarak yazılımla uğraşacağım ve kod yazacağım. Olsa olsa Max oynacağım oyun CS:GO olur o da belki. RAM ve SSD önerisi lazım hem uyumluluk açısından hem hız. Bursa içinde 2. el bakabilirsiniz bilgisayar hakkında sormak istediğiniz ya da görmek istediğiniz bir şey olursa resim vesaire atabilirim, açabilirim bilgisayarı. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
Eklemeyi unutmuşum bilgisayarda SSD slotu yok. HDD iptal edip koyacağım.
Eklemeyi unutmuşum laptopta SSD slotu yok HDD yerine takılıcak.

Son düzenleme:
Hocam bunlar kesin bilgisayarıma uyar mı çünkü biraz araştırma yaptım ve çoğu site CPU-Z üzerinden RAM frekansınıza bakın aynısını alın diyor CPU-Z'den baktım 2133 şu an takılı olan RAM açıkçası 3200'ü destekliyor mu bilemiyorum desteklese tabii mükemmel olur da.

Hocam bunlar kesin bilgisayarıma uyar mı çünkü biraz araştırma yaptım ve çoğu site CPU-Z üzerinden RAM frekansınıza bakın aynısını alın diyor CPU-Z'den baktım 2133 şu an takılı olan RAM açıkçası 3200'ü destekliyor mu bilemiyorum desteklese tabii mükemmel olur da.
2 bellek aynı olmadığı için uyumlu olmaz. Frekans aynı olsa dahi çipler farklı olacağı için ayak uyduramazlar.
Anakartın 3200MHz destekleyeceğini de pek düşünmem ama yakın fiyatlara geliyor.

SSD Olarak Patriot Burst Alabilirsin Performansı bayağı iyi Bende var Okuma yazma hızı düşmedi 1 sene oldu alalı

Biraz komiğine gidebilir PC de tek slot var :)
Sorun değil. Şu an ki belleğin aynısını almak mantıskız olurdu zaten. Onu çıkarıp bunu takacaksınız.
8GB ise kodlmada sıkıntı değil ama 3D uygulamalarında küçük bir problem olabilir.
SSD Olarak Patriot Burst Alabilirsin Performansı bayağı iyi Bende var Okuma yazma hızı düşmedi 1 sene oldu alalı
Düşmemesi gerekiyor normal olarak. Bu düşme durumu eşekte, SU630/650, A400, merdiven altı gibi olan ürünlerde oluyor.

Sorun değil. Şu an ki belleğin aynısını almak mantıskız olurdu zaten. Onu çıkarıp bunu takacaksınız.
8 GB ise kodlmada sıkıntı değil ama 3D uygulamalarında küçük bir problem olabilir.

Düşmemesi gerekiyor normal olarak. Bu düşme durumu eşekte, SU630/650, A400, merdiven altı gibi olan ürünlerde oluyor.

Yani sonuç olarak attığın RAM'i alsam sorun olmaz değil mi hocam.

Yani sonuç olarak attığın RAM'i alsam sorun olmaz değil mi hocam.
Cihazınızın T ibaresi olmayan modeli LPDDR4 destekliyor. %99 bu üründe de LPDDR4 slotlar olacağından destekler ve sorun olmaz.

SSD olarak Patriot Burst alabilirsin performansı bayağı iyi bende var okuma yazma hızı düşmedi 1 sene oldu alalı.

Onun fiyatları ne kadar hocam.
Cihazınızın t ibaresi olmayan modeli LPDDR4 destekliyor. %99 bu üründe de LPDDR4 slotlar olacağından destekler ve sorun olmaz.

Hocam cahilliğime ver hiçbir şey anlamadım sana RAM'in resmini atsam tam olarak emin olabilir miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı