700W PSU ile RX 6600 kullanılabilir mi?

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bende Aerocool 700W 80 Plus Bronze Power var ve ASUS RX 6600 işlemci olarak ise R5 3600 ile kullanıyorum. Ekran kartımı ilk aldiğimda hiçbir sorun yoktu fakat önce coil whine oldu 2 hafta sonra ise tamamen bozuldu ekran kartı garantiye yollayacağım. Acaba 700W'lık Power mi bunlara sebep oldu diye düşünmeye başladım çünkü eski sahibinde hiçbir sorun yokken bu kadar şeyin benim başıma gelmesi üzücü. Sizce Power fazla gelip bozmuş olabilir mi?

@394919 KCAS Plus eski ve çok da başarılı bir model değil ama 700W ile bu sistemi de beslemesi gerekir. Bu arada ekran kartınız ikinci el mi?

700W PSU'ya 4 tane RX 6600 takarsın.

Hocam benim anlatmak istediğim besler mi değil. RX6600 ve işlemci toplam 165 W en yüksek çektiği elektrik ve ben 700W'lık PSU taktım. Acaba çok yüksek Watt'a sahip olduğu için mi önce coil whine sorunu yapıp sonra da ekran kartını bozdu diye soruyorum ben.

@394919 KCAS Plus eski ve çok da başarılı bir model değil ama 700W ile bu sistemi de beslemesi gerekir. Bu arada ekran kartınız ikinci el mi?
Ikıncı el hocam

Hocam benim anlatmak istediğim besler mi değil. RX6600 ve işlemci toplam 165 W en yüksek çektiği elektrik ve ben 700W'lık PSU taktım. Acaba çok yüksek Watt'a sahip olduğu için mi önce coil whine sorunu yapıp sonra da ekran kartını bozdu diye soruyorum ben.

Ikıncı el hocam
Yüksek Watt olması sorun değil. PSU ikinci el olarak alınacak en son üründür genelde tamir edilip satılır çünkü ben olsam kullanmazdım tekrar.

Yüksek Watt olması sorun değil. PSU ikinci el olarak alınacak en son üründür genelde tamir edilip satılır çünkü ben olsam kullanmazdım tekrar.
Yok hocam ekran kartı 2.el psu değil

@394919 peki almadan hemen önce, kendiniz herhangi bir test yaptınız mı? Furmark vs.
Evet hocam derecelerde hiç bi sorun yok fps vs her şeyi normaldi ben aldım 1 ay kadar kullandım 53 dereceyi yukte geçmiyordu fpsler gayet yüksekti . Sonra coil whine oldu 2 hafta sonra yani dünde ekran kartı Forza horizon 5 oynarken kendi kendine gitti bi anda ve bir daha gelmedi . Arkadaşımın 1050 ti ile denedim görüntü geldi yani sorun ekran kartında cıktı .

Yüksek watt olması sorun değil. PSU ikinci el olarak alınacak en son üründür genelde tamir edilip satılır çünkü ben olsam kullanmazdım tekrar.

Hocam sizce içimin rahat etmesi için bu Power'ı satıp Gold sertifikalı 550, 600W'lık bir PSU alsam mı? Alırken esenyurtta andromeda teknoloji diye bir yerden almıştım aynı kişiden anakartı da aldım. Bahsettiğim yer hazır sistemleri piyasadan ucuza toplayıp %40 civarı daha uyguna satan bir yer. Anakartın faturasını attı fakat PSU'nun faturasını bulamadığını vs söyledi. Günahını almak istemiyorum ürünü ilk ben açmadım orası belli ama hazır sistemlerden sökülüp kutularına konulup hiç kullanılmadan sattığını söylüyor aldığım yer. Anakartta bir sorun yaşamadım. PSU'da da bir sorun yok fakat içim rahat etmesi için satıp NZXT'nın örneğin 550W Gold sertifikalı bir Power'ını mı alsam bilemedim.

Son düzenleme:
Önce ekran kartını garantiye yolla ona göre karar alırsın ama PSU'nun bozduğunu sanmıyorum.

Bende düşünmüyorum. Sizce şans eseri mi hocam bende iken bu kadsr şeyin başıma gelmesi. Inanın ne zorluklar ile aldım. İnsanın psikolojisini bozuyor. Bozacak olsa diğer bileşenleri de bozardı diye düşünüyorum .

Yeni konular

Geri
Yukarı