710M sistemde CS:GO kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptop kullanıcısıyım ve CS:GO ile alakalı iki problemim var. İlk olarak FPS değerim gayet 150-200 FPS olsa bile kasıyormuş gibi gösteriyor. Ufak tefek donmalar oluşuyor. İkincisi konsola FPS_MAX 60 yazdığımda ekranda yırtılmalar oluyor. Ayarlardan dikey eşitleme açmıyorum çünkü mouse çok geçikiyor. Tüm sürücülerim günceldir.

Sistemim:
Intel i5 3. nesil.
NVIDIA 710M 2 GB ekran kartı.
4 GB RAM.
Windows 10 Home Single Language.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam gaming laptoplar hariç 1366x768 çözünürlük cidden berbat bir oyunculuk deneyimi yaşatıyor. Siz de bu problemlerden birisini yaşıyorsunuz yüksek ihtimal.

Maalesef, bu tür rekabetçi oyunların da V-Sync açmak lag yapıyor. Ekran yırtılmasına katlanmak zorundasınız hocam.
İlla ki bir çözüm vardır. Diğer sorunum yüksek fpsde fps sabitlemeden kasıyormuş gibi olması.
Hocam gaming laptoplar hariç 1366x768 çözünürlük cidden berbat bir oyunculuk deneyimi yaşatıyor. Siz de bu problemlerden birisini yaşıyorsunuz yüksek ihtimal.
Dediğiniz şeye katılıyorum fakat 4:3 1024x768 kullanıyorum.

Anti-Alising 8x Açıp V-Sync aktif etmeyi denediniz mi? Bir de yük zaten ultra ayarlarda olsa bile CS:GO'da işlemciye biniyor. Bundan dolayı olabilir.
Anti alising bu kadar açmak istemem ben performans adamıyım :D . FPS baya düşecektir. Vsync açtım evet ama mousede çok geçikme oluyor. O yüzden vsync kapalı.

Geri
Yukarı