72 bine kadar oyun amaçlı monitörsüz sistem önerisi

Bütçe
72 bin

honourr

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Uzun süredir laptop arayışında olup tam sipariş verecekken karar değiştirip hazır sistem almak istedim. İstediğim laptop MSI Vector RTX 4080'li cihazdı ve 73 bin fiyatı vardı. Ancak elimde zaten monitör ve bir laptopum olduğu için hazır kasa seçeneğini düşündüm. Belirttiğim 75k bütçeye göre nasıl bir sistem önerirsiniz?

Şu an çalıştığım ve vaktim çok az olduğu için açıkçası hazır kurulumlu tercih ederim. Ayrıca ileride 16 GB'lik RAM'ı 32'ye, 1 TB'lık SSD'yi de 1.5 ya da 2'ye yükseltme hedefim var. Klavye, fare ya da herhangi bir aksesuar ihtiyacım yok, kasa yeterli. Teşekkürler şimdiden.

Şunun fiyatı aşırı hoşuma gitti:

4080 isterdim tabii ama 4070 Super ile aralarında ortalama 5-20 FPS görünüyor oyununa göre. Ancak fiyatı çok tatmin edici 😄

Son düzenleme:
Yükseltebilirsen 7900XTX güzeldir.

Yükseltebilirsen 7900XTX güzeldir.
Şu sistem onun 2 bin daha uygun fiyatlısı, Atlas ya da Horus ne açıdan fark ettirir:

Bu arada ilk attığım ile bunları karşılaştırdım. I5 12600kf vs I7 12700f arasında küçük fark var gibi gördüm. Hepsi de 16 GB RAM ama tek fark 4080 ile 4070 Ti Super. Bu farktan dolayı 72 bin yerine ilkine 55 bin vermek nasıl olurdu? Görmediğim nokta varsa belirtirseniz çok mutlu olurum.

Şu sistem onun 2 bin daha uygun fiyatlısı, atlas ya da horus ne açıdan fark ettirir:

Bu arada ilk attığım ile bunları karşılaştırdım. i5 12600KF vs i7 12700F arasında küçük fark var gibi gördüm. Hepsi de 16 GB RAM ama tek fark 4080 ile 4070 Ti super. Bu farktan dolayı 72 bin yerine ilkine 55 bin vermek nasıl olurdu? Görmediğim nokta varsa belirtirseniz çok mutlu olurum.

Bence sizin attığınız da gayet güzel hem paranız cebinizde kalmış olur işlemciler ve ekran kartları arasında pek fark yok diye biliyorum hatta i5 12600KF daha çok tercih ediliyor i7 12700F yerine F/P anlamında 4070 Ti superle 4080 Super'in arasında FPS farkı da pek yoktur dediğiniz gibi. Attığınız sistem alınabilir.

Bence sizin attığınız da gayet güzel hem paranız cebinizde kalmış olur işlemciler ve ekran kartları arasında pek fark yok diye biliyorum hatta i5 12600KF daha çok tercih ediliyor i7 12700F yerine F/P anlamında 4070 Ti superle 4080 Super'in arasında FPS farkı da pek yoktur dediğiniz gibi. Attığınız sistem alınabilir.
Aynen işte, bugün birkaç defa karar değiştirmek zorunda kaldım ve sonunda sanki kendim için en iyi seçeneği bulmuş gibi hissediyorum. Açıkçası 72 bin diye üst limit yazdım ama yine o seviyede başarılı bir cihazı 55 bine almak şu an çok heyecanlandırdı. Ama farkında olmadığım bir noktayı kaçırmayayım diye konu açıp danışmak istedim.😊

Aynen işte, bugün birkaç defa karar değiştirmek zorunda kaldım ve sonunda sanki kendim için en iyi seçeneği bulmuş gibi hissediyorum. Açıkçası 72 bin diye üst limit yazdım ama yine o seviyede başarılı bir cihazı 55 bine almak şu an çok heyecanlandırdı. Ama farkında olmadığım bir noktayı kaçırmayayım diye konu açıp danışmak istedim.😊

İyi yapmışsınız hocam almadan önce araştırıp birilerine danışmak çok önemli bir şey. Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkür ettim.

Ya bir de Sosyal'de çok az görüş paylaşımı alıyorum maalesef :') Hani şu an attığım sistemlerden birini bizzat kullanan çıksa, şöyle net şeyler söylese çok mutlu olacağım. Kafam rahat şekilde sipariş vereceğim ama işte az para olmadığı için üstüne düşüp genişçe analiz ediyorum :D

Teşekkür ettim.

Ya bir de Sosyal'de çok az görüş paylaşımı alıyorum maalesef :') Hani şu an attığım sistemlerden birini bizzat kullanan çıksa, şöyle net şeyler söylese çok mutlu olacağım. Kafam rahat şekilde sipariş vereceğim ama işte az para olmadığı için üstüne düşüp genişçe analiz ediyorum :D
SSD'yi Samsung 990 Pro 1 TB ve RAM'İ 32 GB yaparsanız attığınız sistem efsane olur. Soğutucu konusunda emin değilim ama sıvı soğutucu hava soğutucudan daha iyi olur. Örneğin Cooler Master iyi seçimdir.

SSD'yi Samsung 990 Pro 1 TB ve RAM'İ 32 GB yaparsanız attığınız sistem efsane olur. Soğutucu konusunda emin değilim ama sıvı soğutucu hava soğutucudan daha iyi olur. Cooler Master mesela iyi olur.
Attığım 55 binlik cihazda donanımlar sabit sanırım. Ben ileride RAM ve SSD takviyesi yapacağım zaten. Şu an 16 GB ve 1 TB işimi çok rahat görür. Soğutucu açısından ne kullanılmış ilanda göremedim. Daha önce hazır sistem almadım. İnce Hesap'ı uzun yıllardır biliyorum, heralde ürünü alıp direkt monitörümle sorunsuz kullanabilirim diye düşünüyorum. Kurulumlu diye okudum.

Attığım 55 binlik cihazda donanımlar sabit sanırım. Ben ileride RAM ve SSD takviyesi yapacağım zaten. Şu an 16 GB ve 1 TB işimi çok rahat görür. Soğutucu açısından ne kullanılmış ilanda göremedim. Daha önce hazır sistem almadım. İnce Hesap'ı uzun yıllardır biliyorum, heralde attım ürünü alıp direkt monitörümle sorunsuz kullanabilirim diye düşünüyorum. Kurulumlu diye okudum.
Yok sabit değil. Tanımda gördüğünüz herhangi birine tıklayın. Seçenekler altta beliriyor. Size yazdıklarımı orada olduğu için size tavsiye ettim.
Sıvı soğutma mı hava soğutma mı sizin tercihiniz.
Bu rehberi okuyun. Siz karar verin.

Geri
Yukarı