72 Hz'lik Ekranın 59 Hz'de Çalışması

Zeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle Selam dostlarım. Yaklaşık 1 ay önce "Samsung 23.5" LC24F390FHMXUF GAMING FREESYNC " monitörü aldım. Ama bu özelliklerden faydalanamıyorum. Nedenini bilmiyorum ve ekran kartım desteklemiyor olamaz. Ekran kartım: MSI AMD Radeon RX 460 2 GB. HDMI ile bağlı ve sürücüler güncel.

Yardımınıza ihtiyacım var.

59 Hz’de calistigini monitörün ayarlarinda mi gördünüz yoksa oyunlardaki FPS mi öyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung sitesinde bahsettiğiniz monitörün 60 Hz olduğunu belirtmiş.
  • samsung.com/tr/support/model/LC24F390FHMXUF/
Başlıksız-1.png

Öncelikle Selam dostlarım. Yaklaşık 1 ay önce "Samsung 23.5" LC24F390FHMXUF GAMING FREESYNC " monitörü aldım. Ama bu özelliklerden faydalanamıyorum. Nedenini bilmiyorum ve ekran kartım desteklemiyor olamaz. Ekran kartım: MSI AMD Radeon RX 460 2 GB. HDMI ile bağlı ve sürücüler güncel.

Yardımınıza ihtiyacım var.
DISPLAY PORT kablosuyla bağlayın. Bende öyle çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüzün yenileme hızı 60 Hz’dir. Dijital yenileme frekansı 56-72 Hz’dir. Yani monitörünüz zaten 60 Hz, her hangi bir sorun yaşamıyorsunuz.

Hem monitörün menüsünden FreeSync'i açman lazım, hem de ekran kartı sürücüsünde "ekran" menüsü altındaki FreeSync'i açman lazım. Ardından Windows görüntü ayarlarından 72Hz'i seçmen lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı