720p (1366x768) Slim LED yerine 1080p (1920x1080) ekran takılır mı?

Einherjar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi laptopta ekran değiştirmem gerekiyor sanırım yakın zamanda elimde kalacak ekran çünkü en alt kısımda çizgi oldu yeşil mavi ara sıra parlıyor incecik bir çizgi yatay uzanmış ama genişliği 2mm var yok bir işaret sanırım bu yakında gidiciyim diyor :D
Laptop marka model: Dell Inspiron 5558.
Ekran kartı ve gerekli resimler ekte yer alıyor yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
Almak istediğim Slim LED panelde bu eğer olursa tabii.
Bilgisayarda HDMI var ise takabilirsin diyenler olmuş bazı konularda HDMI 1.4a sanırım (emin değilim)

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    53,2 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.jpg
    2.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 35
  • 3.jpg
    3.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef takamıyorsunuz ama olma şansı var denemek gerekiyor. Bende daha önce bir cihazda denedim. Ama görüntü bile gelmiyor. Yani anlayacağınız üstündeki ekranın aynı pin sayısına sahip 1366x768 ekran takabilirsiniz. Ekranın teknolojisi farketmez istediğinizi takabilirsiniz Slim Led olmak şartıyla. TN, IPS, MAT IPS, PARLAK IPS vs gibi.

Hdmi değil efendim şuanki laptopunuzun paneli kaç pin 30 ve 40 olarak değişkenlik gösterebiliyor. panele takılan kabloda kaç pin var? eğerki pin sayısı uyuyorsa aynı inç de 1080p takılabilir

@T3tracon @mustafa_ugur_cyln Beyler ekran anlam veremediğim bir şekilde bataryayı çıkarınca düzeldi şu an anlamlandıramıyorum gerçekten direk fişe takılı çalışırken ekranda o çizgi çıkmıyor bu şekilde kullanacağım şu an ekran değişimi yapmak için geçerli bir sebep yok ama malum elektronik alet sağ gösterip soldan vurur belki 2 3 güne çıkar yine olurda çıkarsa öyle bir sorun değişimi yaparım

@T3tracon @mustafa_ugur_cyln Beyler ekran anlam veremediğim bir şekilde bataryayı çıkarınca düzeldi şu an anlamlandıramıyorum gerçekten direk fişe takılı çalışırken ekranda o çizgi çıkmıyor bu şekilde kullanacağım şu an ekran değişimi yapmak için geçerli bir sebep yok ama malum elektronik alet sağ gösterip soldan vurur belki 2 3 güne çıkar yine olurda çıkarsa öyle bir sorun değişimi yaparım
Bataryayi çıkarırken ekranın kablolarindan biri oynamış olabilir kanımca. Yoksa ekran sorununun bataryadan kaynaklandığını ben de düşünmüyorum.

Geri
Yukarı