720p (1366x768) Slim LED yerine 1080p (1920x1080) ekran takılır mı?

Bataryayi çıkarırken ekranın kablolarindan biri oynamış olabilir kanımca. Yoksa ekran sorununun bataryadan kaynaklandığını ben de düşünmüyorum.
Batarya sağlığı %9 du ölü niyetine öyle takılı duruyordu emin olamadım açıkçası ben kablo olayını çok düşündüm ekranı falan bilerek sert bıraktım 3 4 defa hani neredeyse kırıyordum öyle söyleyeyim menteşelere ekranın köşelerine falan bastırdım ekranın belli yerlerine tıklattım falan ama bir şey değişmedi. Voltajın çok fark edeceğini düşünüyorum malum laptop çok fazla enerjiyle beslenen bir elektronik alet değil o yüzden ufak bir dalgalanma bence herhangi bir parçanın kararsız çalışmasına veya hiç çalışmamasına neden olabilir diye düşünüyorum. Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak şu devirde bilgisayar almak oldukça sıkıntılı ve tuzlu 2019 da 500tl ye bir arkadaştan almıştım ben bu makinayı ssd ve ram yükseltmesi yaptım işimi görüyor bozulmasını istemem açıkçası :/ en azından bir süre daha
Güncelleme: Anlık olarak tekrar çıkmış durumda :D ama şöyle bir durum var bazı renklerde olmuyor mesela siyah ve kırmızı turuncu gibi renklerde bozulmuyor gri turuncu mavi vs. gibi renklerde bozuluyor ve yeşil oluyor alt kısım. Pixeller mi ölüyor ne oluyor anlamadım neyse şu 1080p olan paneli bir sipariş edeyim 15-20'si arası gelsin bir deneyelim bakalım ne olacak

Dosya Ekleri

• IMG_20220608_064655_3.jpg
    IMG_20220608_064655_3.jpg
    218,4 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Hocam konu üzerinden süre geçmiş ancak ne yaptınız? Bende 1366x768 Slim LED ekran yerine 1920x1080'lik ekran takmayı düşünüyorum da.

Geri
Yukarı