720P 30 FPS oyun oynanır mı?

Benim sistemim de neredeyse bütün oyunlar 1080P 60 FPS ile oynanabiliyor ama geçen de bu konu hakkında bir yorum gördüm ve yorumda 720P 30 FPS oyun oynanmaz diyordu. Ben de merak ettim ve Mafia Definitive Edition'da tüm ayarları düşük, çözünürlüğü de 720p yaptım ve FPS'yi 30'a kilitledim. Bence bu şekilde de grafikler hala gayet iyi gözüküyor 30 FPS çok akıcı olmasa da belli bir süre oynadıktan sonra alıştım ve oyundan aynı keyfi aldım. Peki sizce 720p düşük ayarlarda 30 FPS ile oyun oynanır mı?
Yıllarca 30-40 fps'de oyun oynadım ve yeni bilgisayar aldım. Valorant'ta 1920x1080 çözünürlükle monitörden dolayı 120 fps'e sabitliyorum 60a düşünce garip hissediyorum, alıştıktan sonra farketmezsiniz.

800x600 ve en düşük grafiklerde ve başka hatırlamadığım bir görüntü kalite ayarı da en düşükteyken 40-60 FPS (donma ve takılmalar fazlaca vardı) GTA 5 oynamıştım, 2 kere bitirdim oyunu, düşük grafiklere rağmen oyun bana çok güzel geliyordu. Ama ilk bilgisayarından itibaren iyi bir bilgisayarla oyun oynamaya başlayan bir insan bu durumda oyun oynayamaz. Alışkanlık meselesi.

Son düzenleme:
Oyundan oyuna göre değişir. Mesela VALORANT'da 30 FPS alınca gözlerim kanarken NFS The Run'ı 25 FPS oynuyordum ve çok da koymuyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı