720P ile 1080P monitör sıkıntı çıkarır mı?

0skar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ek olarak bir monitör daha bağlamak istiyorum, 720P monitör var evde. HDMI kablosu alacağım fakat eğer uymazsa almak istemiyorum, daha önce denemedim. 1080P monitörün yanına 720P monitörü koyarsam çözünürlük sıkıntısı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben hiç anlamadım, 1080p monitörün yanına 720p monitör koymak ne demek açıklar mısın dostum ve ne açıdan sorun yaşayacağını düşünüyorsun?

(Tamam anladım ben, bir noktayı kaçırmışım.)

Çözünürlük farkı sıkıntı olmaz, istersen tut 480x480 monitörün yanında 1080x2560 çözünürlükte monitör kullan hatta üstüne bir de pi sayısı x karekök 3 çözünürlükte monitör kullan yine aradaki fark sorun olmaz. Masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarından monitörleri tutup sürükleyerek birbirlerine olan konumlarını ayarlayabilirsin.

Son düzenleme:
Teşekkürler. O zaman ana monitöre display port alayım hdmi 2.0'ı da VGA dönüştürücüsü ile eski monitöre bağlayayım. Herkese teşekkürler. 👍

Rica ederim, bu arada ekran kartının iki monitörü desteklediğini her ihtimale karşı internetten bi' kontrol etmeni öneririm. Normalinde tost makinesinden biraz iyi bir ekran kartı bile iki monitörü destekler ama bir şey satın almadan önce emin olmak iyidir.
Mesela üç tane görüntü girişi olup aynı anda en fazla iki taneyi destekleyen ekran kartları oluyor. Eski bilgisayarımda üçüncü ekran olarak televizyon kullanmak istemiştim kablo falan her şeyi ayarlamıştım ama ekran kartımın üç tane girişi olduğu halde aynı anda üç tane monitörü çalıştıramadığını öğrenmiştim.

Rica ederim, bu arada ekran kartının iki monitörü desteklediğini her ihtimale karşı internetten bi' kontrol etmeni öneririm. Normalinde tost makinesinden biraz iyi bir ekran kartı bile iki monitörü destekler ama bir şey satın almadan önce emin olmak iyidir.
Mesela üç tane görüntü girişi olup aynı anda en fazla iki taneyi destekleyen ekran kartları oluyor. Eski bilgisayarımda üçüncü ekran olarak televizyon kullanmak istemiştim kablo falan her şeyi ayarlamıştım ama ekran kartımın üç tane girişi olduğu halde aynı anda üç tane monitörü çalıştıramadığını öğrenmiştim.

Msi gaming 2060 Super ekran kartı destekler sanırım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı