720p60FPS Minecraft canlı yayını için doğru ayarlar nelerdir?

BoraRz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Minecraft canlı yayınları yapıyorum bedwars, skywars, Survival Games gibi modlarda yani PvP modlarında oynuyorum. Survival daha az aksiyonludur çok fazla hareket etmezsiniz bu nedenle fazla bitrate gerektirmeyebilir oyun modlarını bilenler anlayacaktır dediğimi. 5.5 upload hızına ve aşağıda verdiğim sistem özelliklerine sahibim veryfast ve 3000 Bitrate'de yayın yapıyorum çok kaliteli olduğu söylenemez yayınımı benim sistemime ve upload hızıma (5.5) göre en iyi şekilde nasıl verebilirim?
Sistem özelliklerim:
i5 7200U.
8 GB RAM.
930MX ekran kartı.
Ve 500GB SSD mevcut.
Bazı canlı yayın yapan arkadaşların yayınlarına bakıyorum yine 720p60FPS'de cam gibi görüntü ama benim yayınlarımda biraz pixelleşme, bulanıklık oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar yayını 720 verip bitrate yüksek verenler. Ya da özellikleri güçlü ve yayını işlemci/ekran kartından verenler. Hangi bileşen güçlüyse yayını ondan verin. Mesela sizde İşlemci güçlü, İşlemciden verin. Büyük ihtimalle ekran kartından veriyorsunuz.

Onlar yayını 720 verip bitrate yüksek verenler. Ya da özellikleri güçlü ve yayını işlemci/ekran kartından verenler. Hangi bileşen güçlüyse yayını ondan verin. Mesela sizde İşlemci güçlü, İşlemciden verin. Büyük ihtimalle ekran kartından veriyorsunuz.
Onu nasıl ayarlayabilirim? nvidia nvecten veiryordum galiba x254ten mi vermeliyim ayrıca işlemci hakkında bilgim yok ekran kartımdan daha mı güçlü? ve verdiğim bitrate yeterli mi hız konusunda sorun yok 5.5 uploadım var 3000 bitrate yeterli midir?

Onu nasıl ayarlayabilirim? nvidia nvecten veiryordum galiba x254ten mi vermeliyim ayrıca işlemci hakkında bilgim yok ekran kartımdan daha mı güçlü? ve verdiğim bitrate yeterli mi hız konusunda sorun yok 5.5 uploadım var 3000 bitrate yeterli midir?
3.500-4.000 Bitrate verin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3.500-4.000 Bitrate verin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde yaptığım zaman kodlama çok yüklendi tarzı bir uyarı veriyor donmalar olabiliyor ve diğer sorduğuma cevap verebilir misiniz işlemciyle ilgili olana + bu uyarıyı nasıl çözebilirim?

Bu şekilde yaptığım zaman kodlama çok yüklendi tarzı bir uyarı veriyor donmalar olabiliyor ve diğer sorduğuma cevap verebilir misiniz işlemciyle ilgili olana + bu uyarıyı nasıl çözebilirim?
Ekran kartınız işlemciye kıyasla 1-3 tık daha yavaş. O yüzden işlemciye verin dedim. O uyarıya daha önce hiç denk gelmediğim için bilemiyorum.

Ekran kartınız işlemciye kıyasla 1-3 tık daha yavaş. O yüzden işlemciye verin dedim. O uyarıya daha önce hiç denk gelmediğim için bilemiyorum.
Peki o halde işlemciye verip bitrate'i biraz arttırmayı deneyeceğim. Fakat söylediğiniz bitrate değeri biraz fazla değil mi bu oyunda maksimum 3500 değeri olur sanıyordum.

Geri
Yukarı