740M GTA 5 Performansı (Üstelik Casper!)

Alperen Uçar

Kilopat
Daha fazla  
İmzada görebilirsiniz yinede burayada yazıyorum:

2GB GT740M Nvidia GeForce
8GB DDR3 Ram.
İ5-4200M 2.5GHZ (Turbo Boost teknolojisi ile 3.1GHZ)

Bu özelliklerde sadece ucuz bir soğutucu desteği ile GTA 5'i hiç donmadan (Gerçekten 40 FPS vardır) patlama anlarında bile en az 25 FPS ile GTA 5 i rahatça oynayabiliyorum. Donma yok. Takılma yok. Bozuk grafikler yok.
Üsttede yazdığım imzamdada görebileceğiniz özelliklerdeki Casper Nirvana bilgisayarım ile (2 Yıllık) GTA 5 i hiç donmadan rahatca oynayabiliyorum. GTA 5 i okadar abartmayın :D

Son düzenleyen: Moderatör:
GT740M dizüstü bilgisayarlar için giriş/orta seviye bir ekran kartı, GTA V ise optimizasyonu harika olan bir oyun. Normaldir. Böyle bir donanımla oynayamamak sorun olurdu.

Casper olduğu halde GTA 5 i kaldırıyor dedim GTA 5 i abartmayın dedim bence okuduğunu iki kere düşün.

Ayrıca 30 FPS olduğunu kesin olarak söylemedim akıcı ve rahat biçimde dedim patlamalarda bile donma olmuyor dedim.

Casper olduğu halde GTA 5 i kaldırıyor dedim GTA 5 i abartmayın dedim bence okuduğunu iki kere düşün.

Ayrıca 30 FPS olduğunu kesin olarak söylemedim akıcı ve rahat biçimde dedim patlamalarda bile donma olmuyor dedim.

Biz bu donanım kaldırmaz demiyoruz. Bende HD 8470D ile ETS 2 oynuyorum. 900p en düşük ayarlarda zor yetiyor. Üstelik Casper olması olayı değiştirmez. Bu forumda Casper'ın eleştirilmesinin nedeni kalitesiz bileşenler, güncelleme vermemeleri, uzun vadede çoğu sorunlu olmaları. O donanım açar tabi.

Bilgisayar 2. yılını doldurdu ve performansında herhangi bir düşüklük olmadı ve güncellemeleri sorunsuz alıyorum
Casper sadece isim ve önemli olanın donanım olduğunu da biliyorum.
@anlcqlynnn Hayır hiçbir ayar yapmadım Güç ayarları yüksek performans Ekran kartı ise yüksek performansa odaklı.
Ayrıca şuana kadar ufak tefek şikayetlerim oldu Casper'dan onlarda şunlar:
Höparlörünün az ses vermesi
Plastik yapısı (Yinede sağlam çizilme çatlama kırılma vb. hiçbirşey olmadı)
Şarjının yetmemesi.
Bunlar dışında Casper den hiçbir şikayetim yok. Altı üstü oda bi marka yahu okadarda abartıp kötülemeyin Casper'i.

Klasik para verdiği için kullandığı ürünü korumaya çalışıyor. O sistemle GTA 5 oynaman gayet normal, olması gereken o zaten. Akıcı bir şekilde diyorsun 40fps diyorsun ve 25-30 fps düşüyor diyorsun benim akıcılık anlayışım bu değil. Hangi ayarlarda oynadığında önemli 800x600 alırsın 80+fps üstü oynarsın. Gayet berbat bir marka. GT740M ile tek oynayan sen değilsin.

Yoo, indirimde 1500 tl ye aldım ve para verdiğim şeyi savunmaya çalışmıyorum. Sadece benimkiyle aynı sistemi kullanan kişileri bilgilendirmeye çalışıyorum siz egonuzla konuyu neye çevirdiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı