75₺ Bütçeye Kadar Mikrofonlu Kulaklık Önerisi

Görüşmeler ve müzik için iyi olabilir ama oyun performansı hakkında bir görüşünüz var mı?

USB den dahili ses kartı içermeyen hangi kulaklığı alırsanız alın bilgisayarınızda bulunan ses çıkışı ne kadar ses kalitesi veriyor ise maksimum o sesi alabileceksiniz. O yüzden 200 ya da 2000 lira ne kadar para verirseniz analog çıkışta aynı performansı alacaksınız.

Ürünleri inceler iken cihazların kağıt üzerinde hangisinin iyi olduğunu anlayabilmek için ; Frekans Aralığı ( Hz ) ve Hassasiyet ( DB ) değerlerine bakabilirsiniz.

Geri kalan durum zevkler ve renkler muhabbetine gidiyor. Tercihinizi kendiniz yapmalısınız :)

USB den dahili ses kartı içermeyen hangi kulaklığı alırsanız alın bilgisayarınızda bulunan ses çıkışı ne kadar ses kalitesi veriyor ise maksimum o sesi alabileceksiniz. O yüzden 200 ya da 2000 lira ne kadar para verirseniz analog çıkışta aynı performansı alacaksınız.

Ürünleri inceler iken cihazların kağıt üzerinde hangisinin iyi olduğunu anlayabilmek için ; Frekans Aralığı ( Hz ) ve Hassasiyet ( DB ) değerlerine bakabilirsiniz.

Geri kalan durum zevkler ve renkler muhabbetine gidiyor. Tercihinizi kendiniz yapmalısınız :)

Adamın bilgisayarı biliyor musun da zaten bilgisayarının vereceği max. değeri vericek zaten falan diyorsun anlamadım. Senin tabirine göre çok kötü bir bilgisayarı var ki 300₺’lik 7.1 kulaklık ile 50₺’lik çöp kulaklığa aynı sesi veriyor. Veyahut anakarta takılı ses kartı olmadan her kulaklık aynı sesi çıkartıyor? Doğru mu anladım?

Philips SHM1900 kulaklığım var. 2 sene falan oldu galiba alalı, mikrofonu pert ve kulaklıktaki süngerler soyulmaya başladı. Ancak hala çalışıyor emektar. Bu arada mikrofonu yalama olunca ağız kısmında tutamıyorsun bir zaman sonra.

@mrcek98 Snopy Rampage SN-R3 öneririm. 2.5 yıl boyunca kullandım, sonra benim hatam sonucu mikrofonu kırıldı, servisi ufak bir ücret karşılığında bana SN-R4 verdi 2 yıl önce şu an hala onu kullanıyorum. Amacın profesyonel değilse kulaklık gayet kaliteli, mikrofonu da kaydedip dinlemedim hiç ama oynadığım arkadaşlarım hep çok iyi olduğunu benden hiç cızırtı falan gelmediğini söylüyorlar.

Adamın bilgisayarı biliyor musun da zaten bilgisayarının vereceği max. değeri vericek zaten falan diyorsun anlamadım. Senin tabirine göre çok kötü bir bilgisayarı var ki 300₺’lik 7.1 kulaklık ile 50₺’lik çöp kulaklığa aynı sesi veriyor. Veyahut anakarta takılı ses kartı olmadan her kulaklık aynı sesi çıkartıyor? Doğru mu anladım?

Piyasadaki 7.1 Kulaklıkların çoğu USB girişi ile bilgisayara bağlanıyor. Ve gerçek 7.1 değil sanal bir ses yükseltmesi yapılıyor. O yüzden algıladığınız sesler diğer kulaklıklara göre farklılık gösteriyor verdiğiniz örnek ile benim bahsettiğim konu arasında bir fark var.

Yazdığım yorumu tekrar okur iseniz demek istediğim şeyi daha iyi anlayacaksınız.

Kolay gelsin.

Ya arkadaşım, birisi Tigoes kullanır 5 ay dayanır diğeri Sony kullanır 2 ay dayanır ben Panasonic kullanıyorum 2 yıldır dayanıyor. Hayır yani size ne? Neden tartışıyorsun yok o kaliteli bu kalitesiz diye, sanane?

Adam gibi kullanırsan bozulmaz kardeşim. Çok kulaklık değiştiren birisiyim adam gibi kullandığım için Panasonic kulaklığım 2 yıldır duruyor her gün PC başında otururken illa ki kullanırım hiç sorun çıkarmadı, ben adamı alsın diye zorluyor veya başkasına baskı yapıyor muyum? Bende bozulmadı sende bozulur kardeşim niye inat ediyorsun, Allah'ın yarattığı insanlar bozuluyor bir aygıt veya cihaz her neyse neden bozulmasın? Ömürlük alet mi yar keser veya çekiç mi bu?

https://www.amazon.com/Panasonic-RP-HXS200M-Sound-Headphones-Black/dp/B00L6S60L8

Arkadaşlar bilgisayarım biraz eski IPXSB H61 PEGATRON anakart mevcut ve ses kartının kaliteli olduğunu sanmıyorum. Ama ileride bilgisayar yükselteceğim; şu an için 200₺ye kadar bütçe çıkartabilirim bugün karpuz yükledim ondan iyi yevmiye aldım ama dediğim gibi maksimum 200₺ ayırabilirim. Bir de mikrofon benim için önemlidir onunda biraz kaliteli olmasını tercih ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı