75 Hz İçin HDMI Display Port Farkı Var Mı?

Tıbbiyeli

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar n11 kuponu kullanarak bu monitörü aldım. 921 liraya geldi.

Aoc G2590vxq 24.5" 75hz 1ms (analog+hdmı+display) Freesync Full H - n11.com

Kutu içeriğinde display port kablosu yazmıyor HDMI kablosu ise mevcutmuş. Ben bu 75 Hz monitörde HDMI bağlanması ile display port bağlanması arasındaki farkı hissedebilir miyim? Yoksa hiç fark yok mudur?

Ayrıca ekran kartı olarak GTX 1060 kullanıyorum, HDMI ile 75 Hz alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark hissetmeyeceksiniz. Display Porta artı olarak HDMI ile ses çıkışıda alırsınız. Ancak yine de Display Port kullanabilirsiniz, en iyi görüntü çıkışı odur.

HDMI ile en fazla 60Hz alabilirsin. 75Hz almak istiyorsan DP port kablosunu kullanman gerekiyor.
Farkı hissedebilir misin orası sana kalmış bir şey. Uzun süre 75Hz de oynayıp 60Hz e düşersen hissedebilirsin ama 60Hz den 75Hz geçtiğinde akıcılığı anlayabileceğini sanmıyorum. Yani iyi olan şeyi anlayamayabilirsin ne fark var bunda diyebilirsin ama iyi olandan kötüye geçtiğinde gözlerin o kırılmaları hissedebilir.

HDMI ile en fazla 60Hz alabilirsin. 75Hz almak istiyorsan DP port kablosunu kullanman gerekiyor.
Farkı hissedebilir misin orası sana kalmış bir şey. Uzun süre 75Hz de oynayıp 60Hz e düşersen hissedebilirsin ama 60Hz den 75Hz geçtiğinde akıcılığı anlayabileceğini sanmıyorum. Yani iyi olan şeyi anlayamayabilirsin ne fark var bunda diyebilirsin ama iyi olandan kötüye geçtiğinde gözlerin o kırılmaları hissedebilir.

Teknopat'ın bu konuyla yaptığı paylaşıma göre HDMI ile 75 Hz gtx 1060 ekran kartında alınabilmesi lazım ayrıca ben 60 hz ve 75 hz arasındaki farkı çok rahat hissedebilirim, ben şimdi bu monitörü gtx 1060 ile 75 hz çalıştıramayacak mıyım?

Teknopat'ın bu konuyla yaptığı paylaşıma göre HDMI ile 75 Hz gtx 1060 ekran kartında alınabilmesi lazım ayrıca ben 60 hz ve 75 hz arasındaki farkı çok rahat hissedebilirim, ben şimdi bu monitörü gtx 1060 ile 75 hz çalıştıramayacak mıyım?

60Hz den 75Hz ye çıkınca farkı çok rahat göreceksiniz. Gözleriniz 75Hz ye alışınca 60Hz size 30FPS oyun gibi gelecektir.

Bir adet Display port kablosu alarak GTX 1060 ekran kartının DP çıkışına bağlayıp diğer ucunuda monitörün DP girişine bağlarsan alabileceksin ama HDMI ile alamazsın. Alsan da program vb. kullanman gerekebilir gerekli bilgiye sahip değilim ama muhtemelen sanal olacaktır. DP port şart diye biliyorum.
INCA IDPH-01 DİSPLAYPORT HDMI KABLO ALTIN UÇLU BLİSTER 1,8M - Vatan Bilgisayar
Daha ucuzları mevcut ararsan bulabilirsin.

Zaten masraf ettim bayağı. (öğrenciyim zar zor biriktirdim) Bir de üstüne kablo almak istemiyorum hem kutu içine kablo koymayacaklar hem de 75 Hz alabileceksin diyecekler!?

Umutsuzluğa kapılmayın hemen ürün elinize bir geçsin bakalım. DP bulunmayıp 2 HDMI çıkışı olan monitörlerde bu çıkışlardan sadece birinden 75 HZ alınabildiğini okumuştum. Belki siz hem DP ile hem de HDMI ile alacaksınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı