75 Hz İçin HDMI Display Port Farkı Var Mı?

Umutsuzluğa kapılmayın hemen ürün elinize bir geçsin bakalım. DP bulunmayıp 2 HDMI çıkışı olan monitörlerde bu çıkışlardan sadece birinden 75 HZ alınabildiğini okumuştum. Belki siz hem DP ile hem de HDMI ile alacaksınız.

Teşekkür ederim, aynen ürün elime geçsin test edeceğim, yoksa cidden çok saçma olmaz mı? Adam alıyor eve geliyor 75 Hz olmuyor içinden kablo çıkmadı diye, bu çok saçma geliyor bana. Ayrıca gtx 1060 ekran kartında birçok hdmi girişi var sanırsam herhangi birine bağlamam farkeder mi?

Monitörünüzde 1 DP, 2 HDMI, 1 VGA girişi mevcut. Ayrıca kutu içeriğinde 1 HDMI, 1 VGA, 1 de ses kablosu olduğu belirtilmiş.
Her hangi bir HDMI çıkışına bağlamanız sorun yaratmayacaktır.

Monitörümü overclocklu 76 Hz'de kullanıyorum, HDMI kablosu yeterli oluyor. 77'ye çıkardığımda desteklenmeyen mod uyarısı veriyor, HDMI limitinden olabilir.

HDMI ile en fazla 60Hz alabilirsin. 75Hz almak istiyorsan DP port kablosunu kullanman gerekiyor.
Farkı hissedebilir misin orası sana kalmış bir şey. Uzun süre 75Hz de oynayıp 60Hz e düşersen hissedebilirsin ama 60Hz den 75Hz geçtiğinde akıcılığı anlayabileceğini sanmıyorum. Yani iyi olan şeyi anlayamayabilirsin ne fark var bunda diyebilirsin ama iyi olandan kötüye geçtiğinde gözlerin o kırılmaları hissedebilir.

Monitör elime ulaştı tek kelimeyle söylemem gerekirse çok memnunum gerek şıklık olsun gerek akıcılığı olsun oyunculara yönelik bir monitör olmuş kesinlikle oyuncuysanız ve 1000 lira bütçeniz varsa düşünmeden alabilirsiniz büyüklük olarak da çok ideal, hdmi kablosuyla 75 hz olarak çalıştırmaktayım, eskiden gtx 1060 ekran kartımı bir dönüştürücü sayesinde vga monitörümle kullanıyordum. Oyun sırasında gerçekleşen yırtılmalar, anlık FPS düşüşlerinden eser kalmadı :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı