75 Hz monitör 75 Hz olmuyor

Yiğit_880

Kilopat
Daha fazla  
Selam, değerli kullanıcılar benim AOC 2260WG5 monitörüm var 75 Hz, fakat bu monitörü 75 Hz yapamıyorum. Normalde ekran görüntüsünde PC yerinde 1980x1080 çıkması gerekiyor ve oradan 75 Hz seçmem gerekiyor. Fakat çıkmıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-18_212447.png
    resim_2021-12-18_212447.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia denetim masası<Çözünürlük değiştirme<Özelleştir<Ekranın görüntüleyemediği çözünürlüklere izin ver'e tıklatın ve istediğiniz çözünürlüğü seçin (monitöre zarar verebilir)
Ayriyeten Monitörünüz eski ise bazı çözünürlüklerde hata vermesi normal.

Ne gibi bir zarar gelebilirki monitöre
çözünürlüğü fazla artırırsanız ve monitör bunu kaldıramaz ise 10 saniyelik çözünürlük onay süresi boyunca aç kapa yapacaktır bu da panele zarar verebilir.

Monitör modelini sanırım yanlış yazmışsın. AOC G2260VWQ6 olabilir mi ? Eğer öyleyse 1080p 75 Hz monitör. Ekran kartı driver'ini DDU programı ile Windows güvenli mod açarak silin. Daha sonra ekran kartı için güncel Nvidia driver indirip kurun. Bir de görüntü için kullandığınız kablo nedir ?

NOT: Monitör kutu üzerinde yazan model nedir ? Çünkü belirtiğim model kullanan bazı kişiler Windows üzerinde senin yazdığın modeli görüyormuş. Google üzerinde de bahsettiğin model yok.

Geri
Yukarı