75 HZ monitörde 60 FPS kötü mü gözükür?

marduk883

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim Asus vx238H monitörüm var. Ben renk olarak memmun kalmadım. Monitör almak istiyorum ama bu sefer güzel görüntü veren renk anlamında başarılı olan bir monitör arıyorum. Viewsonic VX2257 bu monitör freesync destekli 75 hz olan bir monitör Viewsonic'in renk alamında iyi olduğunu biliyorum. Ben bir oyuncuyum görüntü anlamında nasıl değişiklik olacak bilemiyorum yardım ederseniz sevinirim. Birde ben bulamadımda herhangi 2 monitörün aynı oyundaki görüntüsünü yan yana bulabilirseniz çok iyi olur.
Birde ekran kartım R9 390 full HD bir monitör arıyorum. 60 HZ olursa daha iyi olabilir 75'de olabilir ama FPS alamında 60 FPS aldığımda nasıl bir his oluşacağını bilmiyorum monitör anlamında öneridede bulunursanız iyi olur.
Yani 60 FPS alırsam 75 HZ monitörde çok kötümü hissederim yoksa normal 60 HZ monitördeki gibi mi hissederim ?
Yoksa 75 hz olması 75 fpsye kadar aldığım değerleri desteklediğinimi gösterir aynı 60 fps alsam 60 hzdeki gibi mi gösterir?

Hocam 75 hz monitörde 60 fps alırsan 60 hz monitörde 60 fps aldığın ki gibi hissedersin. 75 hz monitörün artısı 75 fps aldığın zaman ortaya çıkacaktır. Ayrıca o monitörün freesync çalışma frekansı 47-75 hz arasıydı sanırım.Yani freesync'in artısınıda hissedersin. Viewsonic ile şu aralar sorun yaşamaktayım bu arada,yinede karar senin.(Seninde sorun yaşayacağın anlamına gelmiyor tabi ki) Son olarak;"Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Oynuyoruz" adlı videoda da dediğin monitör kullanılmakta.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı