75 Hz Monitor 60 Hz'e Düştü

eminallen

Hectopat
Evet arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi. Ben laptop kullanıyorum fakat ben laptopu ara sıra televizyona bağlıyordum ve birden bug gibi bir şey oldu ve monitörüm 60 Hz'ken 75 seçeneği ortaya çıktı. 75 Hz ayarını seçtim ve çalışıyordu da neyse konuya gelelim.
Ben önceki gün laptopların işlemcisinin ekran kartı olur ya hani onu bir şey denemek için devre dışı bıraktım ve denedim, işte sonra ben dışarı falan çıktım akşam geldiğinde laptopun ekran parlaklığı ayarlanmıyordu, her yolu denesem de sonra ekran kartını devre dışı bıraktığım aklıma geldi.
Onu tekrar devreye sokunca ekran parlaklığı falan değişti her şey tamamdı sonra oyuna girdim ve oyunun eskisi gibi akıcı olmadığını gördüm. Monitör ayarlarına baktığımda sadece 60 Hz vardı.
Bu sorunu çözebilir miyim ya da nasıl diyeyim, 75 Hz'yi geri alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
laptop sa 1366x768'de 75hz olabiliyorsa oyunda da örnek olarak 1366x768 seçmen gerekir. mesela 1024x768 de sadece 75 hz oluyorsa oyunda da 1024x768 oynaman gerekli belki çözünürlüğü değiştirdiysen sonradan belki ondandır

@Handsome Reis sistemimle ilgili değil ama
Dual Core İntel Core i5-6200U
GT 940m Nvidia Ekran Kartı
4gb Ram DDR3
Windows 10 İşletim Sistemi
@erdemschl Dediğin yeri biliyorum fakat benim Nvidia denetim masasında öyle bir yer yok maalesef Çözünürlük değiştirince de bir şey değişmiyor.

@alperenalperen1997 1366x768 önceden de bu çözünürlükteydi fakat nedense işlemcinin ekran kartını devre dışı bırakıp devreye soktuğum da 75 hz yoktu. Arkadaşlar zaten laptopların çoğu 60 hz biliyorsunuz benim kide 60 hz'idi fakat televizyona filan bağladıktan sonra 75 hz seçeneğini gördüm ve o ayarı kullandım.

@alperenalperen1997 1366x768 önceden de bu çözünürlükteydi fakat nedense işlemcinin ekran kartını devre dışı bırakıp devreye soktuğum da 75 hz yoktu. Arkadaşlar zaten laptopların çoğu 60 hz biliyorsunuz benim kide 60 hz'idi fakat televizyona filan bağladıktan sonra 75 hz seçeneğini gördüm ve o ayarı kullandım.
Televizyonda 75hz olarak gözükür. Eğer televizyondan çıkartırsan 60hz'e geri döner. Başka açıklaması yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı