75 Hz overclock yapılan laptop ekranı ghost screen yapıyor

Ardagrgn

Decapat
Laptop kullanıyorum normalde ekranım 60 Hz e kadar destekliyor ben bunu 75'e çıkardım. 2 3 hafta hiçbir şey olmadı parlaklığı ortadan biraz üstü kullandım. GTA V oynarken masaüstüne döndüğümde oyunun menüsünü seyrek bir şekilde gördüm. (ghost screen işte) bundan kurtulabilir miyim ne yapmam gerek? Laptopu yeniden başlattım ama düzelmedi.

Hz'yi tekrar eski haline getirmeyi denedin mi? Ben bir yerde okuduğumu hatırlıyorum. Aynı telefonlarda olduğu gibi pikseller yanıp bu şekilde iz bırakıyor sanırım. Umarım öyle bir durum değildir.

Bir süre böyle bir videoyu tam ekran yapıp bırak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama bunu paylaşmadan önce "EPİLEPSİ RİSKİ VE HASTALIĞI OLANLAR DİKKATLİ OLSUN" şeklinde uyarman iyi olurdu :D

@agrn09 Hocam şimdi ekran parlaklığını en yükseğe alıp videoyu tam ekran olarak oynatın. Monitörün üstünü örtmenizi tavsiye ederim gözü alıyor. Bir zararı olacağını sanmam, belki üstünü örtü-kıyafet gibi şeylerle kapatırsanız biraz ısınabilir.

Ben LG G5 ve G3 telefonlarımda yanık olunca attığıma benzer videolar ile eski haline getiriyordum. Muhtemelen sizin de işinize yarar.

Geri
Yukarı