75 Mbps internetin Wi-Fi hızı 30 Mbps

Asladurma080

Decapat
Arkadaşlar merhaba, NetSpeed 75 Mbps paketini kullanıyorum bilgisayardan hız testi yaptığım zaman sıkıntı yok ama Wi-Fi hızı çok kötü. Modem markası.

ZyXEL VMG3312-B10B.

Dosya Ekleri

• IMG20201011202517.jpg
    IMG20201011202517.jpg
    77,6 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, NetSpeed 75 Mbps paketini kullanıyorum bilgisayardan hız testi yaptığım zaman sıkıntı yok ama Wi-Fi hızı çok kötü. Modem markası.

ZyXEL VMG3312-B10B.
Modemin 5GHz desteği varsa 5GHz üzerinden bağlan. 2.4GHz bağlantıda ben de o civarda hızlar alıyorum.

ZyXEL VMG3312-B10B.
max. performans (düşük ping, yüksek mbps vs daha stabil kullanım) almak açısından kablo en iyisidir. Tabi kablo kullanmak istemezsen modeme yaklaşmak, uzak noktalara dağıtıcı ile ulaştırmak vb. seçeneklerin de var.

Max. Performans (düşük ping, yüksek Mbps vs daha stabil kullanım) almak açısından kablo en iyisidir. Tabi kablo kullanmak istemezsen modeme yaklaşmak, uzak noktalara dağıtıcı ile ulaştırmak vb. seçeneklerin de var.

Hocam doğru söylüyorsunuz ama hız kaybı çok değil mi? Evde internete kimse bağlanmıyor yine de Wi-Fi hızı 30 Mbps geçmiyor.

Hocam doğru söylüyorsunuz ama hız kaybı çok değil mi? Evde internete kimse bağlanmıyor yine de Wi-Fi hızı 30 Mbps geçmiyor.
Onun kimin bağlanıp bağlanmadığıyla ilgisi yok ki, 5G bandında bağlanıp modemden 40/80 MHZ frekans ayarlamak gerekiyor mesafe fazla ise 2.4G ise o zaman belli hızların üstüne çıkamaz gerisi kayıp değil ama sinyaller ulaştıramıyo işte o hızları modemin dibinde falan olmak lazım ulaştırması için. Ben 5G ile 15M uzağım modeme tam hızı alabiliyorum ama 1 oda daha uzak olsam kayıp başlayacak çünkü 3 diş çekiyor. Arada kalın duvarlar var.

Geri
Yukarı