75 Mbps sıradan işler ve oyun indirmek için yeterli mi?

900P60FPS bildiğim kadarıyla 6000 upload istiyor ve bu sıkıntı çıkarıyor. Uploadı düşük tutup yapabilirsin tabi.

Dostum 8 upload sınır. Benim 8'di ve yayın açıldığında oyunda pingim sürekli yükselip düşüyordu. Şu an 15 Mbps upload var ve rahat yapabiliyorum. Ama 8 ile yapamayacağını garanti ederim. Yaparsın yayını onda sıkıntı olmaz ama sen oyununda sıkıntı yaşarsın.

Düzenleme: Hocam haklısınız şimdi hatırladım 1080p 30FPS'de ping sorunu yaşamadan yayın yapmıştım.

Hocam yalan olmasın o zaman 1080p 30FPS açmış olabilirim yayını kesin bir şey söylemeyeyim. Ama hatırladığım 1080p 60FPS'de ping sorunu yaşamadan oynamıştım.
Benim güncel ya daha geçenlerde denedim Apex legends oynuyorum ping 60-100 arası gidip geliyordu. O dalgalanma zaten normal 150 sabit pingden daha kötü. Sürekli takılıyor oyunun. Upload şuan 15 olmuş ve oyundayken yayın açık olduğunda dalgalanma olmuyor. 8'ken ben hiç ping sabit oynamadım.

Aile evimde 75 mbps kullanıyorum. Şu anda 1000 mbps kullanıyorum.
Aşırı büyük fark var. Ha aile evimdeki yeterli mi dersen yeterli.
Çünkü çoğu sunucu saniyede 10 mb/saniyeden fazla indirmeye elverişli olmuyor zaten.
Ancak kaçak oyun indirirsen (Google drive gibi sitelere upload edilen) o zaman eksikliğini hissedersin.
Steam üzerinden bariz bir fark yok.
Keyifli oyunlar.

82 download 12 upload TurkNet var bende. Steam'den oyun indirdiğimde 10 Mbps ile iniyor. Bende CS:GO'da ping yapmıyor ama loss artıyor.

1000 mbps kullandığımız evde 6 kişi kullandığımız için Steam'de saniyede 14 sabit indirirken evdekilerin hiçbiri yavaşladığıyla ilgili şikayet etmedi.
Önceki evde 16 kullanıyordum, şu an 20 kullanıyorum. Yeterlidir. 🙂

Geri
Yukarı