750 Ti sistem Valorant yüksek FPS kasma hissiyatı

İşletim sistemi
Windows 10
GTX 750 Ti 60W, harici güç bile istemiyor, PSU kaynaklı sorun olmaz. Olsa yani fark ederdin bilgisayar genel olarak sorun çıkaracağı için.

FPS yüksek olduğu için öyle hissediyorsun. 750 Ti FreeSync desteklemiyor. V-Sync aç, FPS'i RTSS ile 73'e sınırla.

V-Sync input lag yapıyor diye biliyorum. RivaTuner'dan FPS'i 75 ile sınırlandırdığımda oyun akıcı oldu fakat ekranda yırtılmalar olmaya başladı.

Sadece Valorant için oluyor bu bahsettiklerim. CS'ye girdiğimde sabit akıcılıkta oynayabiliyorum fakat Valorant'ta FPS Hz'min altına düşmese bile her zaman için akıcı olmuyor.

75 fps ile sınırlamayın, 75 fps üzerine çıkar o zaman zaman, 75,1-75,2 fps olur arada bu da tearing olarak geri döner size. Ekran da aynı şekilde 74,995 Hz gibi hızlara düşebilir. Boş yere 73 fps yapın demedim.

RTSS ile sınırladıktan sonra Vsync input lag da düşecektir bu arada. Ayrıca alınmayın ama eğer oradaki input lag'ın fark yaratacağı bir seviyede oynuyorsanız FreeSync destekleyen bir monitör edinin önce.

75 fps ile sınırlamayın, 75 fps üzerine çıkar o zaman zaman, 75,1-75,2 fps olur arada bu da tearing olarak geri döner size. Ekran da aynı şekilde 74,995 Hz gibi hızlara düşebilir. Boş yere 73 fps yapın demedim.
Anladım hocam deneyeceğim olmazsa da bırakıcam oyunu sanırım.
FreeSync destekleyen bir monitör edinin önce.
Monitörüm destekliyor fakat NVIDIA kullanıyorum.

2 çözüm vereceğim.
1.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda 6.10- 7. dakikalar arasındaki ayarları yapın( benim sorunumu CS:GO için çözmüştü).
2. V-Sync açın.

Benim 1. yazdığımı yaptınız mı?

Sadece Valorant'ta mı oluyor?

Yav ne olur sırf mesaj olsun diye yazmayın ya, PSU ile ne alakası var bu durumun, bilmiyor olabilirsiniz yazmak zorunda da değilsiniz.

Hocam aynı sorunu bende yaşadım FPS değerlerim yüksekdi, komple Vanguard'ı Valorant'ı falan silip yeniden yükleyin.

Kanka PSU çok düşük geldi bana o yüzden yazdım hem gece 3'de yazmışım mesajı kafam yerinde değildi uykusuzluktan geberiyordum :D arkadaş detaylıca anlatmamış bile.

Sadece Valorant için oluyor bu bahsettiklerim. CS'ye girdiğimde sabit akıcılıkta oynayabiliyorum fakat Valorant'ta FPS Hz'min altına düşmese bile her zaman için akıcı olmuyor.

Vallahi Oyun'da biraz sıkıntılar var Bende'de oluyor çoğu zaman kasma hissi.

2. V-Sync açın.

Dostum rekabetçi Oyun'da V-Sync önerisi en son olacak şeydir aşırı Derece'de input lag yapar.
Minimum 300W istiyor 750 Ti. NVIDIA'nın kendi sitesinde yazıyor muhtemelen PSU markası kötü 350W vermiyordur sorun PSU kaynaklıdır diye düşünüyorum. Başka Etkenler'de olabilir.

Bu arada cidden saçmalamışım şimdi fark ettim gece 3'de yazdığım için kafam yerinde değildi uykusuzluktan geberiyordum :D @Calix farklı çözünürlükler denedin mi? Diğer Oyunlar'da böyle değilse Valorant ile ilgili sıkıntı olabilir Bende'de kasma hissi oluyor çoğu zaman ama benim monitör dandik 5 ms 60Hz ve HDMI to VGA ile kullanıyorum benimki monitör kaynaklı ama senin ki oyun ile alakalıdır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı