750 Ti sistemi APU'ya çevirmek mantıklı mı?

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
RAM
Corsair Vengeance 3600 MHz CL18
SSD veya HDD modeli
120 GB Kingston HyperX
Ekran kartı
Twin Frozr 750 Ti
Anakart
B450M-S2H
İşlemci
R3 1200 AF
Ekran kartını +110 MHz, belleği +300 MHz olarak kullanıyorum, R5 5600G ve aynı RAM'den bir tane daha alsam 750 Ti aratır mı? Niyetim grafik performansından kaybetmeden işlemcimi güncellemek ya da ekran kartını yükseltmem mi daha mantıklı olur? Nasıl bir yol izlemeliyim? Eğer R5 5600G alırsam ekran kartı ve işlemciyi satacağım.

Ekran kartını +110 MHz, belleği +300 MHz olarak kullanıyorum, R5 5600G ve aynı RAM'den bir tane daha alsam 750 Ti aratır mı? Niyetim grafik performansından kaybetmeden işlemcimi güncellemek ya da ekran kartını yükseltmem mi daha mantıklı olur? Nasıl bir yol izlemeliyim? Eğer R5 5600G alırsam ekran kartı ve işlemciyi satacağım.
Eğer 5600G ye geçilecekse hayır aratmaz hem de çok güzel olur. Ama 5600G den aşağı bir işlemciye geçecekseniz değmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5600G çoğu yerde daha iyi.

Aratmaz hocam, hem de ileriye dönük elinizde güçlü bir işlemci olur istediğiniz ekran kartını takarsınız.
Apu ile gündelik kullanımda güçlü işlemci sayesinde performansınız artacaktır, oyunlarda da en az eskisi kadar performans alırsınız. Ama muhakkak çift kanal ram yapmalısınız. Overclock ile Gpu gücünü de biraz arttırırsınız tadından yenmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı