750 Ti ve Quad Q8300 işlemci ile düşük FPS sorunu

Jvolue

Hectopat
Daha fazla  
Düşük bütçeli bir sistem topluyorum, Quad Q8300, GTX 750 Ti, ECS G41-T M7 v1.1 anakart ve 6 GB DDR3 RAM mevcut sistemimde. Bu sistemi de 300 diamond marka bir PSU ile çalıştırıyorum ancak gel gör ki CS:GO'ya giriyorum oyun 40-50 FPS'nin üstüne çıkmıyor. Her türlü başlatma ayarını falan denedim, oyun en düşük ayarlarda. Sizce Xeon E5450 alıp bu sorunu çözebilir miyim?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    649,4 KB · Görüntüleme: 70
  • 2.png
    2.png
    696,2 KB · Görüntüleme: 37
Düşük bütçeli bir sistem topluyorum, Quad Q8300, GTX 750 Ti, ECS G41-T M7 v1.1 anakart ve 6 GB DDR3 RAM mevcut sistemimde. Bu sistemi de 300 diamond marka bir PSU ile çalıştırıyorum ancak gel gör ki CS:GO'ya giriyorum oyun 40-50 FPS'nin üstüne çıkmıyor. Her türlü başlatma ayarını falan denedim, oyun en düşük ayarlarda. Sizce Xeon E5450 alıp bu sorunu çözebilir miyim?
E5450 bu sorunu çözer ama bence bu işte başka bir etken daha var. Evet işlemcin güçsüz ama bence en az 60FPS vermesi gerekir.
İşlemci kaç GHz hızda çalışıyor?
Oyun ayarlarını Ultra yapınca Afterburner değerleri nasıl oluyor?

OCCT programını deneyeceğim hocam, işlemci 2.50 Ghz frekansında çalışıyor oyun ayarlarını yükseltip tekrar mesaj atayım buraya .
E5450 bu sorunu çözer ama bence bu işte başka bir etken daha var. Evet işlemcin güçsüz ama bence en az 60FPS vermesi gerekir.
İşlemci kaç GHz hızda çalışıyor?
Oyun ayarlarını Ultra yapınca Afterburner değerleri nasıl oluyor?

Hocam oyun ayarlarımı yükseğe aldım, değerler bu şekilde;
OCCT test programı ile güç testi uygulayın. Zaten PSU yetersiz ise PC yeniden başlayacaktır. O zaman yeni bir güç kaynağı almanızı öneririm.
OCCT testinde de işlemcim 100, ekran kartı kullanımıım 6,6 gözüküyor. Bir problem mi var?
1585908837143.png

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    750,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
OCCT programını deneyeceğim hocam, işlemci 2.50 Ghz frekansında çalışıyor oyun ayarlarını yükseltip tekrar mesaj atayım buraya .

Hocam oyun ayarlarımı yükseğe aldım, değerler bu şekilde;

OCCT testinde de işlemcim 100, ekran kartı kullanımıım 6,6 gözüküyor. Bir problem mi var?
Eki Görüntüle 526947
Nedenini anlamadığım bir şekilde bilgisayarın işlemciyi oyunda tam kapasite kullanmıyor.

OCCT testi işlemciyi tam yüke sokar. Yüzde 100 olması normal.

Nedenini anlamadığım bir şekilde bilgisayarın işlemciyi oyunda tam kapasite kullanmıyor.

OCCT testi işlemciyi tam yüke sokar. Yüzde 100 olması normal.

5 dakika boyunca test yaptım ve sonuç ekranı bu şekilde, bu sırada hiç bir kapanma yada bozukluk görmedim. Windows 10 kullanıyorum, acaba PSU ile ilgili bir sorun mu, ne deneyebilirim?

1585910800732.png

300W PSU kullanıyorum, değerler bu şekilde;

Dosya Ekleri

• psu.jpg
    psu.jpg
    51,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı