750 TL kasa önerisi

Bütçe
750

Cankilicc07

Decapat
Daha fazla  
Güç kaynağı minimum 600W olan kasa almayı düşünüyorum. Bilgisayar kasası ve güç kaynağını ayrı ayrı aldığımda daha ucuza geliyor.

Almayı düşündüğüm PSU: https://www.itopya.com/sharkoon-shp650-v2-650w-80-plus-atx-psu/

Kasa konusunda daha kararsızım önerilerinizi bekliyorum.

Bu kasa alınır mı yorumları okudum çok kararsız kaldım güç kaynağı sanki biraz kalitesiz gibi kullanan var mı acaba?

Sizce ne yapmalıyım? Kasa ve PSU'yu bir arada mı almalıyım? PSU ve kasayı ayrı alacak olursam ucuza gelecek sizce mantıklı mı? (anakart: MSI B560M Pro)

550W yeter diye düşünüyorum ama sistemini belirtirsen iyi olur. 750 liraya bu şekilde uygundur bence. Öneriler gelir yine zaten.

Bu arada attığın ürünlerin alabilecek bir yönü yok, PSU dediğin gibi kalitesiz.

İkisi de alınmaz. Hele o fiyata o kasa çok aşırı pahalı.

Bütçe maks ne kadar olur? Sistem nedir, ona göre PSU önerisi yapalım.
Sistem: i5 10400F, B560M Pro, HyperX 3000mhz CL15 2x8 GB, ekran kartını daha almadım büyük ihtimal 2060 veya 3060 alacağım.
Şu var indirimde bayağı öneriliyor forumda.

Bütçe buna uygun değil maalesef. Bana genelde 3 veya 4 fanlı kasa almamı öneriyorlar ve attığınız kasa tek fanlı sanırım PSU'su da yok.

550W yeter diye düşünüyorum ama sistemini belirtirsen iyi olur. 750 liraya bu şekilde uygundur bence. Öneriler gelir yine zaten.

Bu arada attığın ürünlerin alabilecek bir yönü yok, PSU dediğin gibi kalitesiz.
Bahsettiğiniz PSU'da sanırım sertifika yok. Kasa güzele benziyor başka bir PSU alsam uyum sorunu olur mu? Büyüklüğü, şekli gibi..

Bahsettiğiniz PSU'da sanırım sertifika yok. Kasa güzele benziyor başka bir PSU alsam uyum sorunu olur mu? Büyüklüğü, şekli gibi..
80+ sertifikası var.

Ayrıca 80+ sertifikası her şey değil.

80+ var ama olmaması kötü olduğu anlamına gelmiyor zaten. Sadece verimlilik ifadesi. İç yapı olarak çok daha iyi, bunu öneririm önerdim zaten.

80+ sertifikası var.

Ayrıca 80+ sertifikası her şey değil.

YouTube'da PSU'lar ile ilgili videoları izlediğimde sertifikanın çok önemli olduğunu belirtiyorlardı.

O kadar önemli değilse niye sertifikanın gerekli olduğunu söylüyorlar?

Geri
Yukarı