7500 - 8500 TL arası laptop önerisi

Jeenrhe

Decapat
Merhabalar, bu fiyat aralığında Laptop almayı düşünüyorum. Amacım oyun oynamak ve en az 3 sene yeni çıkan her oyunu oynatsın istiyorum. Düşündüğüm markalar:

Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop (+ 1 TB HDD ve 8 GB RAM)

Dell Gaming G515 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD GTX1060 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Bütçeyi zorlayarak: Dell Gaming G317 Intel Core i7 8750H 16GB 2TB + 256GB SSD GTX1060 Freedos 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Lenovo Legion Y720-15IKB Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB SSD GTX1060 6GB Windows 10 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Başka öneriniz varsa açığım. Ayrıca birkaç sorum olacak:

1) Sizce Black Friday beklemeli miyim? Daha önceki seneler hiç takip etmedim. Yaklaşık ne kadar düşer fiyatlar? Monster'da da büyük indirim oluyor mu?

2) Monster öneriliyor fakat herkes farklı bir sorundan muzdarip olabiliyor. Kiminde ışık sızması, kiminde FPS düşmesi/drop. Siz ne düşünürsünüz?

3) Ekranın 60 Hz olması sıkıntı yaratır mı? FPS'le alakalı olduğu söyleniyor. Sırf 60 Hz diye Tulpar almaktan vazgeçmeli miyim?

Şimdiden teşekkür ederim.
Up
Up

Son düzenleme:
MSI GP63 Leopard 8RE-235XTR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + Fiyatı

İndirimleri takip edin 8500 lira civarına düşer. Paneli 120Hz 3ms ve tasarım olarak sizi kesinlikle pişman etmez.

Tulpar t5 v17.1 kullanıyorum hiç sıkıntısı yok. Ekranda ışık sızması, soğutma problemi vb hiç bir problemi yok. Hoparlör Sesi çok çıkmıyor onda da kulaklık kullanıyorum. Fan sesi derseniz turbo modu haliyle sesli ama sonuçta bu oyun bilgisayarı ve ısınıyor bence normal ve kulaklık kullanınca sesi bastırıyor. Kütüphane gibi ortamlarda ise Chrome vb gibi uygulamaları kullanınca fan açılmıyor. Steam'den ve Windows mağazasından aynı anda oyun indirip, başka bir kaç uygulama yüklerken fanı açılmıştı o da en az ayardaydı. Yani 5 duyu organıyla algılanabilecek herhangi bir problemi yok ama içinde yazılımsal bir sorun varsa bilemiyorum. Olsa bile servisi gayet iyi olur da biri ile sorun yaşarsanız satıştan Gökhan Bey ile iletişime geçin kendisi işini iyi yapan bir insan.

Tulpar t5 v17.1 kullanıyorum hiç sıkıntısı yok. Ekranda ışık sızması, soğutma problemi vb hiç bir problemi yok. Hoparlör Sesi çok çıkmıyor onda da kulaklık kullanıyorum. Fan sesi derseniz turbo modu haliyle sesli ama sonuçta bu oyun bilgisayarı ve ısınıyor bence normal ve kulaklık kullanınca sesi bastırıyor. Kütüphane gibi ortamlarda ise Chrome vb gibi uygulamaları kullanınca fan açılmıyor. Steam'den ve Windows mağazasından aynı anda oyun indirip, başka bir kaç uygulama yüklerken fanı açılmıştı o da en az ayardaydı. Yani 5 duyu organıyla algılanabilecek herhangi bir problemi yok ama içinde yazılımsal bir sorun varsa bilemiyorum. Olsa bile servisi gayet iyi olur da biri ile sorun yaşarsanız satıştan Gökhan Bey ile iletişime geçin kendisi işini iyi yapan bir insan.
Beni kıllandıran şey biraz da ekranın 60hz olması. 60 fps üstü değerler çok iyi aktarılmıyormuş, ayrıca 120 ya da 144hz ekrana göre daha az akıcı. Aldığım zaman en az 3 4 sene güncel oyunları oynatsın istiyorum fakat 60hz ekran beni ne kadar götürür acaba endişeliyim.

Beni kıllandıran şey biraz da ekranın 60hz olması. 60 fps üstü değerler çok iyi aktarılmıyormuş, ayrıca 120 ya da 144hz ekrana göre daha az akıcı. Aldığım zaman en az 3 4 sene güncel oyunları oynatsın istiyorum fakat 60hz ekran beni ne kadar götürür acaba endişeliyim.
Oyunları maksimuma çektiğinizde çoğunlukla 60 FPS civarında oluyor ayrıca v-sync kullanabilirsiniz. 144hz olsa daha iyi olurdu ama 144 FPS altı oyunlarda bu ekranlarda görüntü ne derece iyi oluyor bilmiyorum. Ben de 3-4 sene kullanma planı ile aldım ama laptoplar çabuk yıpranıyor ve eminim ki 144hz'e gerek kalmayacaktır.

Oyunları maksimuma çektiğinizde çoğunlukla 60 FPS civarında oluyor ayrıca v-sync kullanabilirsiniz. 144hz olsa daha iyi olurdu ama 144 FPS altı oyunlarda bu ekranlarda görüntü ne derece iyi oluyor bilmiyorum. Ben de 3-4 sene kullanma planı ile aldım ama laptoplar çabuk yıpranıyor ve eminim ki 144hz'e gerek kalmayacaktır.
Peki, çok sağ olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı