7500-9000 TL Gaming Laptop Önerisi

Bütçe
7500-9000 TL

kaansamil

Kilopat
Daha fazla  
i5-10300H olmasından kaybediyor ancak Lenovo'dan kasa ve ısınma olarak daha iyi olduğu iddia ediliyor. Ekran kartı fiyat bandı için gayet iyi.
Ryzen'i görmek bile serinlememe neden oluyor ancak kullanıcılar aynısını söylememiş (Kronik ve yazılımsal arızalar okudum soğutma değerlerini gösterirken.). RAM'in tek kanal olması bir eksi ama neden 2x16 olmasın?
Donanımsal olarak adeta bir şah tam anlamıyla F/P ancak 25 ms ekranı olduğunu öğrendim merak ediyorum laptoplar için kaç ms normal, diğerlerinin ms'sini öğrenemedim bile. Soğutma açısından diğer modellerden üstün tek kaybı ekran kartı ancak 2021 Turbo Boost özelliğinden 1650 Ti ile rekabet edebildiğini söyleyenler var teyit edemedim.

Bana kalırsa 120 Hz ile 144 Hz arasında fark yok çünkü kartların gücü ortada. Bu üçünden birini en yakın vakitte alacağım ancak hangisi karar veremedim diğer başlıklarda da gezdim. 4-5 sene üniversitede kullanacağım için tatmin olmak zor.

Hocam 25 ms olduğu nerede yazıyor? 3 ms diye biliyorum ROG laptopların ekranlarını. 25 ms ise evet gerçekten sıkıntı 7 10 arası laptop için normal ama 25 çok fazla gibi geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan öğrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı