7500 liraya kadar monitör tavsiyesi

Bu bütçede çok daha iyi o AOC olandan. Ayrıca üst modellerde ghosting yok. VA panellerin hepsi zaten ghosting sıkıntılı.
Hepsi diyerek saçmaladığını kanıtlıyorsun. Sanki monitör satıcısı gibi fikirlerde bulunma.

VG27AQZ'den sonra bulunduğu fiyatı tek hakeden monitör G3223D. Bu nedenle onu söyledim.

Bir monitörde ışık sızması kronik bir problem olamaz zira hepsinin arka aydınlatma düzeni aynı. Yorumlara aldırmamanızı öneriyorum çünkü IPS glow ile ışık sızmasını karıştırıyorlar büyük ihtimalle.

Önerdiğin monitörün sıkıntıları say say bitmez. Ghosting de buna dahil. Madem VG27AQZ modelinde ghosting var sen neden ghosting problemli başka bir monitör öneriyorsun?
Hani nerede sorunlarıyla alakalı mesaj bulamadım. Herkes önerisini yapar. Sen yaptın. Bende yapıyorum.

Hepsi diyerek saçmaladığını kanıtlıyorsun. Sanki monitör satıcısı gibi fikirlerde bulunma.

Hani nerede sorunlarıyla alakalı mesaj bulamadım. Herkes önerisini yapar. Sen yaptın. Bende yapıyorum.

VA panel komple panel olarak sorunlu. 7500 lira bütçesi olan adama 5000 liralık VA panel monitör önererek saçmaladığını kanıtlıyorsun. VA panelin yaratıcısı gibi fikirlerde bulunma.

VA panel komple panel olarak sorunlu. 7500 lira bütçesi olan adama 5000 liralık VA panel monitör önererek saçmaladığını kanıtlıyorsun. VA panelin yaratıcısı gibi fikirlerde bulunma.

7500 TL bütçesi olan adam burada ballandıralarak bahsedilen ürünün hayalet sorunu olduğunu biliyor, senden başka saçmalayan yok. Zorla gidip ASUS aldıracaksan git cebinden ver. Benim yorumum ben bunu bakıyorum oldu. Senin gibi sazanlar, VA panel hayalet var demekle geçiyor. Sen üretici ve bu sektörden değilsen fikir belirtme tamam mı? Git uçan muzuna bin, bildiğin şeylerden konuş.

3 tane sorun yazılmış, say say bitmedi :D

3 tane sorun yazılmış, say say bitmedi :D
Aslina bakarsan 4 tane? Gaming notlarını oku.
1682584694420.png

Bunların hepsi de büyük sorunlar, hafife alma. Kaldı ki 3-4 tane olması önemli değil. Sorunun ne kadar ciddi olduğu önemli. Onu da teknik bilgin olmadan ölçemezsin. Şahsen motion smearing sorunu bir monitörde istemeyeceğim şeydir mesela. Black smearing probleminden daha kötüdür. Örneğini buraya bırakıyorum:
London_bus_and_telephone_box_on_Haymarket.jpg

Aslina bakarsan 4 tane? Gaming notlarını oku.
Eki Görüntüle 1756408
Bunların hepsi de büyük sorunlar, hafife alma. Kaldı ki 3-4 tane olması önemli değil. Sorunun ne kadar ciddi olduğu önemli. Onu da teknik bilgin olmadan ölçemezsin. Şahsen motion smearing sorunu bir monitörde istemeyeceğim şeydir mesela. Black smearing probleminden daha kötüdür. Örneğini buraya bırakıyorum:
Eki Görüntüle 1756413
Sen bu işten anlıyorsun ama bu önergeler bu bütçe için normal kanımca. Yarın monitörlere bakmaya gideceğim. Bakalım hangisi gözümüze gelecek.

Sen bu işten anlıyorsun ama bu önergeler bu bütçe için normal kanımca.
Hiç de normal değil hocam çünkü bu bütçelere gayet iyi olan VA monitörler var.

Bkz:

VG27AQZ model monitör aldım. Monitörde hem ışık sızması ya da süzmesi ne derseniz var hem de ghosting var. Işık ile ilgili sorunun görselini ekte paylaşıyorum. Sizce bu ne kadar normal?

Bu da yapmış olduğum ghosting test sonucu Test

Dosya Ekleri

• IMG_5006.jpeg
    IMG_5006.jpeg
    100,8 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
VG27AQZ model monitör aldım. Monitörde hem ışık sızması ya da süzmesi ne derseniz var hem de ghosting var. Işık ile ilgili sorunun görselini ekte paylaşıyorum. Sizce bu ne kadar normal?
Işık sızması belirtisi yok hocam paylaştığınız görüntüde ancak IPS glow rahatsız edici bir seviyede gözüküyor. Farklı kamerayla değişik açılardan çekebilir misiniz?

Ayrıca ghosting testiniz doğru olmamış. Kamerayla UFO'yu takip etmeniz gerekiyor. Bkz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstediğiniz şekilde de çektim. Test sonucu
Işık sızması belirtisi yok hocam paylaştığınız görüntüde ancak IPS glow rahatsız edici bir seviyede gözüküyor. Farklı kamerayla değişik açılardan çekebilir misiniz?

Ayrıca ghosting testiniz doğru olmamış. Kamerayla UFO'yu takip etmeniz gerekiyor. Bkz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı açılarda çekim sonuçları

Dosya Ekleri

• IMG_5009.jpeg
    IMG_5009.jpeg
    109,9 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_5010.jpeg
    IMG_5010.jpeg
    108,2 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_5011.jpeg
    IMG_5011.jpeg
    70,8 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_5008.jpeg