7500 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
7500-7700

sinematografi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartı almak istiyorum. Elimde 1650 Super var ancak artık eskimeye başlıyor. NVIDIA'da fiyatlar çok uçuk ancak DLSS çok iyi diyorlar ilerisi için mantıklı mı bilmiyorum. RTX 3060'tan daha uyguna AMD de daha iyi kartlar var deniyor. Kafam karışık, yorumlarınıza açığım. İşlemcim AMD Ryzen 5 1600 12 mm onu yükselteceğim.
Anakart: ASUS B450M Dragon.
FSP 500W (yükseltmek gerekirse yükseltirim)

Arkadaşlar merhaba. Ekran kartı almak istiyorum. Elimde 1650 Super var ancak artık eskimeye başlıyor. NVIDIA'da fiyatlar çok uçuk ancak DLSS çok iyi diyorlar ilerisi için mantıklı mı bilmiyorum. RTX 3060'tan daha uyguna AMD de daha iyi kartlar var deniyor. Kafam karışık, yorumlarınıza açığım. İşlemcim AMD Ryzen 5 1600 12 mm onu yükselteceğim.
Rx6600xt.

RTX 3060 bulunabiliyor o fiyatlara. RX 6600XT yada RX 6700 de olabilir.

Bu fiyat bandında sıfır olarak hem en performanslı hem de en ucuz Rx 6700 var. PSU değiştirmenize şimdilik gerek kalmamış olur. Ryzen 5 1600'ü güncellediğinizde tam performansını almaya başlarsınız.

6800 TL civarı bulunabiliyor.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Peki RTX alamadığım için bir şey kaybeder miyim? DLSS ve RTX teknolojileri anlamında. AMD hiç kullanmadım.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Peki RTX alamadığım için bir şey kaybeder miyim? DLSS ve RTX teknolojileri anlamında. AMD hiç kullanmadım.
Hiç NVIDIA kart kullanmadım çok şey mi kazanamamış oldum? Hayır, bütçeniz neye yetiyorsa alabildiğinizin en iyisini almak hakkınız. DLSS hiç bir zaman saf kas gücünün yerini tutmaz. Ayrıca RTX 3060 ile RX 6700 arasında bayağı bir fark var. Düşük kart alıp DLSS ile kurtarmaya çalışacağınıza güçlü kart alın öyle bir derdiniz olmasın.

Hiç NVIDIA kart kullanmadım çok şey mi kazanamamış oldum? Hayır, bütçeniz neye yetiyorsa alabildiğinizin en iyisini almak hakkınız. DLSS hiçbir zaman saf kas gücünün yerini tutmaz. Ayrıca RTX 3060 ile RX 6700 arasında bayağı bir fark var. Düşük kart alıp DLSS ile kurtarmaya çalışacağınıza güçlü kart alın öyle bir derdiniz olmasın.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Ancak kaybetmekten kastım DLSS teknolojisi RTX teknolojisi iyi pazarlandı ve merak uyandırdı. O yüzden kullanan arkadaşlara sormak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı