7500 TL iPhone önerisi

• Konuyu başlatan 318177
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 780

318177

Hectopat
Selamlar, bütçem 7.500 TL. İkinci el XS Max düşünüyorum ama kararsız kaldım. Öneriniz var mı?
Arkadaşlar Android Xiaomi vs. önerilerine kapalıyım iOS'e geçmek istiyorum.

Ayarlardan pil ömrüne bakabilirsiniz %80 ve altı sizin için sorun olur değiştirmeniz gerekebilir çünkü Apple politika gereği hem telefonu yavaşlatıyor hem de cihaz kullanırken daha fazla ısınıyor. Face ID, true tone, arka kamerada otomatik odaklama ve ahize sesini kontrol edin genel olarak XS'in sorunları bunlardır.

Ayarlardan pil ömrüne bakabilirsiniz %80 ve altı sizin için sorun olur değiştirmeniz gerekebilir çünkü Apple politika gereği hem telefonu yavaşlatıyor hem de cihaz kullanırken daha fazla ısınıyor. Face ID, true tone, arka kamerada otomatik odaklama ve ahize sesini kontrol edin genel olarak XS'in sorunları bunlardır.

@TheFafu hocam kronik olarak bozuk bir cihaz mı XS Max?

XS Max, güzel bir cihazdır fakat alırken çok iyi incelenmesi gereken telefonlardan biridir. Tamir veya pil değişimi vs. yapılmamış, temiz XS Max bulmak biraz zor. Bulunsa bile 7500 TL'nin üstünde olacağını düşünüyorum.

@TheFafu hocam kronik olarak bozuk bir cihaz mı XS Max?
Apple yetkili servisi haricinde her hangi bir tamir veya parça değişimi için cihazın içi açıldığı an Face ID ve True Tone ne yazık ki bozulma ihtimali çok yüksek hatta Apple, şikayetler üzerine iPhone 13 serisi için yetkili servis dışında cihazın içi açıldığında Face ID çalışmaya devam edebilsin diye güncelleme yayınladı. Arka kameradaki otomatik odak sorunu telefon düştüğünde ortaya çıkan en sık problemlerden biri. XS serisinde direkt olarak kronik diyebileceğimiz sorun yok. Zaten X modelinde kronik sorunlar çözülerek XS serisi piyasaya sürüldü.

Geri
Yukarı