7500 TL laptop önerisi

• Konuyu başlatan Duw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 471
Bütçe
7000-8000

Duw

Femtopat
Daha fazla  
Uzun zamandır araştırıyorum ve gerçekten kararsız kaldım. Lenovo hakkında pek bilgi edinemedim ve Monster'da da bir sürü sorun var internette. Son çare masaüstü toplamayı planlıyorum. .

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...egori-genel&wt_af=go.27359.kategori-genel.cpa -almayı planladığım Lenovo laptop.

Monster Abra A5 V16.6.5 Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor -almayı planladığım Monster.

Gaming X Bronze [ModArt PC] I R5 1600 GTX 1650 4GB DDR4 8GB 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com -eğer ikisini de önermez iseniz bu bilgisayarı almayı planlıyorum lütfen fikirlerinizi belirtin.

Bu arada laptop almamın sebebi 4 yıl sonra da kullanabilecek olmayı planlamam (çok performans düşüşü yaşamadan), eğer o kadar gitmez diyorsanız zaten masaüstü toplayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
h
Uzun zamandır araştırıyorum ve gerçekten kararsız kaldım. Lenovo hakkında pek bilgi edinemedim ve Monster'da da bir sürü sorun var internette. Son çare masaüstü toplamayı planlıyorum. .

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...egori-genel&wt_af=go.27359.kategori-genel.cpa -almayı planladığım Lenovo laptop.

Monster Abra A5 V16.6.5 Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor -almayı planladığım Monster.

Gaming X Bronze [ModArt PC] I R5 1600 GTX 1650 4GB DDR4 8GB 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com -eğer ikisini de önermez iseniz bu bilgisayarı almayı planlıyorum lütfen fikirlerinizi belirtin.

Bu arada laptop almamın sebebi 4 yıl sonra da kullanabilecek olmayı planlamam (çok performans düşüşü yaşamadan), eğer o kadar gitmez diyorsanız zaten masaüstü toplayacağım.
Hocam 7500 TL ye hem 8 gb hem de 1650 lik laptop pek mantıklı gelmiyor açıkçası üstelik 60 hz sanırım

h

Hocam 7500 TL ye hem 8 gb hem de 1650 lik laptop pek mantıklı gelmiyor açıkçası üstelik 60 hz sanırım
Haklısınız bu bakılabilir ;

Ben de duydum monsterın bazı sorunlarını hocam ama adamların servisinin de sağlam olduğunu biliyorum bir sıkıntı yaşarsanız değiştirebiliyorsunuz

Haklısınız bu bakılabilir;

Evet bunu da görmüştüm araştırırken ama açıkçası aralarında nasıl bir fark olduğunu anlayamadım SSD ve ekran boyutu hariç, bilgisayar konusunda çok bilgili değilim fark edemediysem cahilliğime verin.
Ben de duydum Monster'ın bazı sorunlarını hocam ama adamların servisinin de sağlam olduğunu biliyorum bir sıkıntı yaşarsanız değiştirebiliyorsunuz

Evet bende kabul ediyorum servislerinin kaliteli olduğunu ama servisten alamadıktan sonra ne anlamı kalır ki laptopun, internette o kadar çok şikayet gördüm ki gerçekten Monster'dan soğudum.

Evet bunu da görmüştüm araştırırken ama açıkçası aralarında nasıl bir fark olduğunu anlayamadım SSD ve ekran boyutu hariç, bilgisayar konusunda çok bilgili değilim fark edemediysem cahilliğime verin.
ekran kartları daha iyi hocam işlemcileri ise hemen hemen aynı performansta, ekran tazeleme oranları da çok önemli bir husustur oyun keyfinize keyif katar. 17.3 daha büyüktür ama çok ta daha ağır olur özellikle tek elle kaldırmakta zorlanabilirsiniz ve 16.5 ile aralarında ekran açısından pek bir farkı yoktur, büyük ekranda oynamak isterseniz harici bir monitör öneririm hocam.

Ekran kartları daha iyi hocam işlemcileri ise hemen hemen aynı performansta, ekran tazeleme oranları da çok önemli bir husustur oyun keyfinize keyif katar. 17.3 daha büyüktür ama çok ta daha ağır olur özellikle tek elle kaldırmakta zorlanabilirsiniz ve 16.5 ile aralarında ekran açısından pek bir farkı yoktur, büyük ekranda oynamak isterseniz harici bir monitör öneririm hocam.

O zaman bunu da tercihlerim arasına ekleyeceğim, ilginiz için teşekkür ederim.
Hocam hangi modelle arasındaki farkı anlamadınız ?
Attığım iki laptop modeliyle de.

Yeni konular

Geri
Yukarı