7500 TL Laptop tavsiyesi

Bütçe
7500
Abartıyorsun.

O zaman Monster'ı iade edip Acer Nitro almaya gidiyorum.
Sorunlu olmasaydı heryerde önerilirdi, bu model sorunlu bir model. Belki bütçesi maksimum 7000 olsa bakılabilir fakat bu bütçede Abra'dan çok daha iyi modeller var. Ayrıca 1 tb ssd olunca ne değişiyor, performansı mı artıyor? Depolamayı sonradan da yükseltebilirsiniz fakat sorunları sonradan düzeltemezsiniz.

Sorunlu olmasaydı her yerde önerilirdi, bu model sorunlu bir model. Belki bütçesi maksimum 7000 olsa bakılabilir fakat bu bütçede Abra'dan çok daha iyi modeller var. Ayrıca 1 TB SSD olunca ne değişiyor, performansı mı artıyor? Depolamayı sonradan da yükseltebilirsiniz fakat sorunları sonradan düzeltemezsiniz.

Hangi model sorunlu anlamadım. SSD'nin arttırılması demek fiyat performans demek.

Hangi model sorunlu anlamadım. SSD'nin arttırılması demek fiyat performans demek.
Monster'ın Abra serisi, ssd arttırınca modelin sorunları çözülmüyor. Forumda Abra alan birçok kişi pişman, benim de bir arkadaşım 2 kere ölü pikselden dolayı iade etti, malzeme kalitesi çok düşük. Bu modelin bu kadar kötü malzeme kalitesine sahip olması Clevo marka kasa kullanması. Eski Abra'lar farklı kasalar kullanıyordu ve kaliteliydi, fakat 2019 yılından sonra Clevo'ya geçtiler ve kasalar kalitesiz ve sorunlu olmaya başladı. Bu modeli almak yerine Acer Nitro, Lenovo IP Gaming, Msi Bravo veya Asus Tuf almak çok daha mantıklı ve doğru bir seçim olur. O modellerde de ssd yükseltilebiliyor ve kasaları Abra'lara göre çok daha kaliteli ve sorunsuz.

Monster'ın Abra serisi, SSD arttırınca modelin sorunları çözülmüyor. Forumda Abra alan birçok kişi pişman, benim de bir arkadaşım 2 kere ölü pikselden dolayı iade etti, malzeme kalitesi çok düşük. Bu modelin bu kadar kötü malzeme kalitesine sahip olması Clevo marka kasa kullanması. Eski Abra'lar farklı kasalar kullanıyordu ve kaliteliydi, fakat 2019 yılından sonra Clevo'ya geçtiler ve kasalar kalitesiz ve sorunlu olmaya başladı. Bu modeli almak yerine Acer Nitro, Lenovo IP Gaming, MSI Bravo veya ASUS TUF almak çok daha mantıklı ve doğru bir seçim olur. O modellerde de SSD yükseltilebiliyor ve kasaları Abra'lara göre çok daha kaliteli ve sorunsuz.

3. günüm herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama uzun vadede böyle olmayacağını anladım sanırım yol yakınken iade edip Acer Nitro alacağım.
Bir sorum var Acer Nitro'da klavyedeki ışığın rengi değişebiliyor mu?

3. günüm herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama uzun vadede böyle olmayacağını anladım sanırım yol yakınken iade edip Acer Nitro alacağım.
Bir sorum var Acer Nitro'da klavyedeki ışığın rengi değişebiliyor mu?
Maalesef hayır, sadece kırmızı renge sahip, eski bir Nitro kullanıcısı olduğum için modeli biraz biliyorum. İade etmeniz iyi olur, hiçbir sorun çıkmama ihtimali de var fakat uzun vadede çok sorun çıkarabilir.

Geri
Yukarı