7500 TL Monitör Dahil Sistem Önerisi

Back.S

Hectopat
Daha fazla  
Biliyorsunuz TEOG sınavı geldi geçti ve ben bayağı başarılı bir not aldım (bayağı.) Babam da 7500 TL bütçe verdi. Benim PC toplamadaki tek bilgim AMD işlemcilerinin kötü olduğu. Onun için AMD'den komple uzak bir PC toplaması önerirseniz çok makbule geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorsunuz TEOG sınavı geldi geçti ve ben bayağı başarılı bir not aldım (bayağı.) Babam da 7500 TL bütçe verdi. Benim PC toplamadaki tek bilgim AMD işlemcilerinin kötü olduğu. Onun için AMD'den komple uzak bir PC toplaması önerirseniz çok makbule geçer.
Onlar FX bunlar Ryzen AMD işlemcide çağ atladı bu devirde asıl AMD'den şaşmayın.

Merhaba,
7500TL'ye bu sistemi tavsiye ederim:

4K ve GTX1080'li bir sistem. Bence fazlası ile ideal.
Şuan üst ve orta segment için en iyi ve ucuz işlemciler AMD'nin. Size tavsiye ettiğim işlemci, daha pahalı olan 7700K'dan %70 fazla performans sağlıyor. Ve çok daha uzun ömürlü.
Aklınıza takılan başka bir şey var ise sorun mutlaka. 7700 veya 7700k tercih edip paranızı çöpe atmanızı istemeyiz.

Merhaba,
7500TL'ye bu sistemi tavsiye ederim:

4K ve GTX1080'li bir sistem. Bence fazlası ile ideal.
Şuan üst ve orta segment için en iyi ve ucuz işlemciler AMD'nin. Size tavsiye ettiğim işlemci, daha pahalı olan 7700K'dan %70 fazla performans sağlıyor. Ve çok daha uzun ömürlü.
Aklınıza takılan başka bir şey var ise sorun mutlaka. 7700 veya 7700k tercih edip paranızı çöpe atmanızı istemeyiz.
Mönitor 60 Hz yerine 144 Hz daha iyi bronze güç kaynağı yerine 700-750W Silver, Gold tercih edilebilir. Fazla para harcamamak için Ryzen 5 1600X de olabilir pek fark yok birde bios dan RAM MHz'sini ayarlamak yerine daha düşük RAM alınabilir. Wd blue yerine Toshiba p300 geliyor o yüzden sisteme bir göz atın derim.

Mönitor 60 Hz yerine 144 Hz daha iyi bronze güç kaynağı yerine 700-750W Silver, Gold tercih edilebilir. Fazla para harcamamak için Ryzen 5 1600X de olabilir pek fark yok birde bios dan RAM MHz'sini ayarlamak yerine daha düşük anakart alınabilir. Wd blue yerine Toshiba p300 geliyor o yüzden sisteme bir göz atın derim.

4K'da 144Hz monitörü besleyebilmek için GTX 1080 Ti SLI veya GTX 1080 Quad-SLI yapmanız gerek.
Bütçeyi işlemciden kesip güç kaynağına yatırmak fazlasıyla israf olur.
R5 1600X'e bir de soğutucu almak gerek. R7 1700 ile aynı ücrete denk geliyor neredeyse. Ve performansı daha düşük. Bu yüzden tavsiye etmem. R7 1700 idealdir.
Toshiba P300 ise Sinerji'de mevcut değil o yüzden sistemde yok. Daha düşük anakart da yok. Hepsi 3200MHz OC destekli. Ve Ryzen'ler için ram'in MHz değeri çok önemli. 2133MHz ile 3000MHz ramler arasında 10FPS kadar fark var.

10 fps çok umrumda olmuyor. Zaten 60 fps sonrası anlamak güç.

Herkesin yorumunu okuyup yarın ilk iş malzemeleri sipariş edeceğim. Öneriler için sağ olun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı