7500 TL'ye telefon tavsiyesi

u_888

Hectopat
Daha fazla  
Hem biraz daha ucuz diye M23 düşünüyorum ama bütçe 7500'e kadar çıkabiliyor. 7500 olursa da Xiaomi Note 11 Pro düşünüyorum siz ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Redmi Note 10 Pro her ne kadar Xiaomi ve MIUI sevmesem de sanırım fiyat bandının en iyi telefonudur.
+ Ekran: 6.67" AMOLED 120Hz FHD+ çözünürlükteki ekranı gayet iyi. Fiyat bandının üzerinde bile diyebilirim muhtemelen. HDR10 desteği ile 1200 nit parlaklığa kadar ulaşabiliyor.
+ Batarya: 5020MAH batarya ve 33W hızlı şarj teknolojisi olması gayet güzel. Bir günü rahat çıkaracağını düşünüyorum.
+ Chipset: Snapdragon 732G alarak G96, G99 furyasından kurtulabilirsin. Kas gücünün yanı sıra kamera yetenekleri de bu işlemciyi ön plana çıkarıyor.
+ Kamera: Arka tarafta Samsung ISOCELL HM2 sensör ile 108MP 4K (30FPS) çekimler yapabilirsiniz. Fiyat bandı için çok başarılı bulduğum bu sensör aynı zamanda Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11 Pro+ ve Xiaomi 12 Lite gibi telefonlarda da kullanılmakta. Ön kamerası 16MP 1080p (30FPS) olmakla birlikte arka taraf kadar olmasa da güzel görseller çekebiliyor.
+ Ses: 3.5mm jak girişi bulunduran bu telefonda aynı zamanda stereo hoparlör de bulunmakta.
+ DİĞER: Yan tarafta bulunan parmak izi, 3 slot (SIM1+SIM2+MicroSD[512GB'a kadar]) depolama/sim kart çekmecesi, kutu içerisinden çıkan 33W adaptör ve kılıf, Android 11 ile çıktı ve 12'yi aldı aynı zamanda 13'ü alacak telefonlar arasında da yer alıyor.

- MIUI gerçekten sorunlu bir arayüz, telefonun ara sıra sapıtması beklenen bir şey. Telefonu kullandıkça kendine göre belki eksi özellikler bulabilirsin bunlar kişiden kişiye değişir ancak kesinlikle kullandığı MIUI ara yüzü kullanmış olduğum en sorunlu arayüz oldu şimdiye kadar.

Aynı zamanda eklemek istiyorum, telefonun arka tarafı cam, ön cam ile birlikte ikisi de Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Yan tarafları ile metalik görünümlü plastikten yapılmış. Tamamen plastik bir telefon değil, bu da onu fiyat bandında ön plana çıkarak özelliklerden bir tanesi.

Note 11 Pro yerine Note 10 Pro önerilmesindeki temel sebepler:

Chipset. 732G(Note 10 Pro), G96(Note 11 Pro)'ya göre daha yüksek performans ve kamera becerilerine sahiptir. G96 1080P videolar çekebilirken, 732G 4K videoya izin vermekte. Aralarında 450TL gibi bir fark var, Note 11 Pro'nun bana göre daha iyi olduğu tek nokta 67 watt hızlı şarj. Seçim tabii ki size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı