75000 TL'ye kadar sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
65000-75000

uraharakisuke2

Femtopat
Daha fazla  
Selam, uzun süre kullanırken sıkıntı yaşamayacağım bir anakart/işlemci/ram/ssd kombinasyonu arıyorum. CS:GO harici oyun oynamıyorum aşırı güçlü bir ekran kartı almak yerine oradan gelen bütçe ile daha güçlü işlemci ve anakart almayı düşündüm. İlk defa bilgisayar topladığım için mantıklı bir tercih yapıyor muyum bilmiyorum tavsiyeleriniz varsa hepsine açığım, çok teşekkürler 🙏🙏 bütçe 65K-75K

10.370 TL artıyor. İşlemciye çok ağırlık verdiğim için 4090 olmuyor ama dilerseniz böyle bir şey de yapabilirsiniz.
Yerinizde olsam o kadar güçlü işlemci seçmek yerine 4090 alırdım. Tek CS:GO oynadığınız için 20-25k arası işlemci ağırlıklı toplayacağınız PC bile yeterli olur aslında. Ayırdığınız bütçe abartılı.

Son düzenleme:
10.370 TL artıyor. İşlemciye çok ağırlık verdiğim için 4090 olmuyor ama dilerseniz böyle bir şey de yapabilirsiniz.
Yerinizde olsam o kadar güçlü işlemci seçmek yerine 4090 alırdım. Tek CS:GO oynadığınız için 20-25k arası işlemci ağırlıklı toplayacağınız PC bile yeterli olur aslında.

Teşekkürler bende aslında aşağı yukarı böyle bir sistem yapmıştım kendim de sadece anakart MSI E670E seçmiştim. Eksik belirtmişim kusura bakmayın programlama ile de uğraşıyorum bazen çok RAM'e ihtiyaç duyabiliyorum 64/128 GB ya da 32 thread aynı anda kullanmam gerekebiliyor o yüzden fazla çekirdekli tercih etmek istedim. İleride ram/ssd de ekleyeceğim. Şu an çok yüksek rakamlara çıkamadığım için aynı şekilde ekran kartına çok harcamak istemedim fakat 2-3 yıl içinde anakart üzerinde ekran kartı, SSD, RAM Upgrade'i de yapmak istiyorum aslında o yüzden 32 GB RAM, 1 TB SSD ve 4070 Ti gibi bir ekran kartı bana yeterli olacaktır diye düşünüyorum. 1,2 yıl içinde RAM, SSD eklerim, 3,4 yılda da ekran kartını değiştiririm diye düşünüyorum aslında. İlk defa topladığım için belki çok saçma bir şey yapmaya çalışıyorumdur ama ileriye yönelik belki çıkacak yeni SSD teknolojilerini, RAM teknolojilerini destekleyen bir anakart istiyorum o yüzden anakart ve işlemciye fazla harcamayı tercih ettim.
https://www.akakce.com/anakart/en-u...-wifi-amd-am5-ddr5-atx-fiyati,2121327332.html

Hocam o zaman 4070 Ti+ 7950x3D ve attığınız anakartı alabilirsiniz. Bir de RAM'i 64 GB yapın isterseniz. 3D işlemciler genelde oyun için ama bahsettiğiniz işler için yeterli olacağını düşünüyorum. Zaten attığım anakart en güncel SSD ve RAM'leri destekliyor. X serisi anakartlar OC'ye daha yatkın diye biliyorum.

Selam, uzun süre kullanırken sıkıntı yaşamayacağım bir anakart/işlemci/ram/ssd kombinasyonu arıyorum. CS:GO harici oyun oynamıyorum aşırı güçlü bir ekran kartı almak yerine oradan gelen bütçe ile daha güçlü işlemci ve anakart almayı düşündüm. İlk defa bilgisayar topladığım için mantıklı bir tercih yapıyor muyum bilmiyorum tavsiyeleriniz varsa hepsine açığım, çok teşekkürler 🙏🙏 bütçe 65K-75K

Bütçen sadece CS:GO oynamak için çok fazla sana Ryzen 7700X ile RTX 4070 Ti'lı bir makine yetecektir o da en fazla 40k tutar.

Yeni konular

Geri
Yukarı