7500F sistem için monitör, RAM ve kasa önerisi

Bütçe
9.000 TL

blueleaf

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

Sistemi şu şekilde topladım:

Anakart: MSI Pro B650M-P AMD B650 soket AM5 DDR5 6400MHz (OC) M.2
İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F 3.7GHz (Turbo 5.0GHz)
Ekran kartı: Colorful RTX 4060 Ti 16 GB GDDR6 128bit NB ex OC 16 GB-v DX12 Gaming.
SSD: Kingston KC3000 1024 GB PCI-e 4.0 X4 M.2 22x80 NVMe 7000mb/s - 6000mb/s SSD Skc3000s/1024g SKC3000S/1024G
PSU: NZXT C650 PA-6G1BB-EU 650W 80+ Gold Full Modüler Power Supply.
İşlemci soğutucu: ID-Cooling SE-214-XT ARGB 4pin PWM 120mm.

Geriye kalan Monitör, RAM ve PSU'suz bir kasa için taksitle alışveriş yapabileceğim önerilerde bulunabilir misiniz? Kalan bütçe 9.000 TL'dir.

Tamamdır o zaman önerilerim.

8400 TL ediyor.

@Ahmetimo

Peki aşağıdaki ürünler kasaya sığar değil mi?

Patriot RAM'lerin en erken teslim tarihi 26 Ocak diyor. Başka bir alternatife mi yönelmeliyim?

Son düzenleme:
@Ahmetimo

Peki aşağıdaki ürünler kasaya sığar değil mi?

Patriot RAM'lerin en erken teslim tarihi 26 Ocak diyor. Başka bir alternatife mi yönelmeliyim?

Kasa belki sığmayabilir ondan bunu alın o zaman tam 9000 TL ediyor.

RAM'e gelirsek o RAM'lerin hem hızı hem CL'si çok iyi ama bekleyemezseniz.

Bu 400 TL daha pahalı ama değeceğini düşünüyorum toplam 9400TL. Yine istemezseniz başka öneri yaparım.

Kasa belki sığmayabilir ondan bunu alın o zaman tam 9000 TL ediyor.

RAM'e gelirsek o RAM'lerin hem hızı hem CL'si çok iyi ama bekleyemezseniz.

Bu 400 TL daha pahalı ama değeceğini düşünüyorum toplam 9400TL. Yine istemezseniz başka öneri yaparım.

@Prime777 Kasanın mesh olmamasından dolayı pek tercih etmeyeceğini söylemiş.

RAM olarak 1080P'de ilk etapta;

1x16 GB tek RAM kiti yeterli gelir mi yoksa bütçeyi zorlamalı mı? Kalan bu parçalar ile bütçemi 9.000 TL aştım da. Bir de montaj ücreti ne kadar tutacak bilmiyorum.

Son düzenleme:
@Prime777 kasanın mesh olmamasından dolayı pek tercih etmeyeceğini söylemiş.

RAM olarak 1080P'de ilk etapta;

1x16 GB tek RAM kiti yeterli gelir mi yoksa bütçeyi zorlamalı mı? Kalan bu parçalar ile bütçemi 9.000 TL aştım da. Bir de montaj ücreti ne kadar tutacak bilmiyorum.

Kasa mesh değil mi zaten. İlla RAM'e az harcamak istiyorsanız bunu alın.

Kasa mesh değil mi zaten. İlla RAM'e az harcamak istiyorsanız bunu alın.

Amacım sizin emeğinizi boşa çıkarmak değil. Lütfen yanlış anlamayın. Forumda, mesh kasa değil dendiği için belirtmek istedim.

RAM'leri şimdilik öyle alayım. Taksitle almak zorunda olduğum için önerdiğiniz ürünü vade farksız taksit yapan bir sitede bulmaya çalışıyorum.

Amacım sizin emeğinizi boşa çıkarmak değil. Lütfen yanlış anlamayın. Forumda, mesh kasa değil dendiği için belirtmek istedim.

RAM'leri şimdilik öyle alayım. Taksitle almak zorunda olduğum için önerdiğiniz ürünü vade farksız taksit yapan bir sitede bulmaya çalışıyorum.

Tamam. Keşke kredi ile falan alacağınızı önceden yazsaydınız ona göre planlardık zaten tek kanal olması o kadar da kötü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı