7500TL'ye GTX 1080Ti Sistem toplama

Hreytos

Hectopat
Daha fazla  
Benim için değil arkadaşım adına toplanacaktır.

R5 2600 İşlemci
Asrock B350 Pro4 3200MHz m.2 SSD Desteği Quad CrossfireX
Adata 8 GB 3000MHz RAM
Galax GTX 1080Ti EX O.C White Edition
Seagete Barracuda 210Mb/64MB 1 TB HDD
Aerocool CruieStar Advance
Aerocool 800w 80Plus Kcas Bronza Yarı Modüler PSU

Toplam = 7513 TL yapıyor. İleride SLİ için uygun olması adına 800W seçildi. Elinde zaten 8 GB 3000MHz'lik RAM var 16 olacağı için seçmedim.

Bundan 2-3 sene sonrası için sli'a uygun kurmaya çalıştım. Onun dışında 2 sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

1-Bu fiyata değer mi ?
2-Bir kaç sene sonra yapılacak SLİ kasaya sığar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM 16 GB olursa ve para açığı kapatılması için I5 kullanılırsa daha iyi olabilir bu fiyata ve bu ekran kartına 16 GB RAM efsane olur.

Oyun bilgisayarlarında ekran kartına abanmak güzeldir fakat ben nedense ekran kartımı 1 tık altını alarak diğer bileşenlere önem vermeyi tercih ederim.

Bu sisteme en az 24 GB Ram lazım. Benim gtx 950m i7-6700hq laptopum oyunlarda 6 GB ram kullanıyor. Bende 16 GB Var. Arkadaşımda aynı laptopun 8 GB ramli modeli var ondan 5 fps daha fazla alıyorum ve ona 10dk da bir 1 saniyelik drop giriyor bana 40dk da 1. O sisteme 8 GB Çok Az Darboğaz olmaması için oyun ayarlarını artırıcaksın belkide dvr kullanıcaksın. Bunun için ram önemli.

Dvr nedir kardeş? 24 GB ram nasıl oluyo bir de anlatabilirmisin 12*2 mi yoksa 4*6 mı. Yeni şeyler öğrendim şu sitede vallahi.

Dvr nedir kardeş? 24 GB ram nasıl oluyo bir de anlatabilirmisin 12*2 mi yoksa 4*6 mı. Yeni şeyler öğrendim şu sitede vallahi.
16+8 ? :D Ram zaten 16 olacak elinde 8gb olduğunu belirtmiştim zaten ama yorumlar için çok teşekkür ederim.Sistem r7 2700 ve bioslu x370 ile değiştirilmiştir.Alınımştır.Konu kilitlenebilir Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı