750W 80+ Gold PSU Önerisi

Bütçe
3500

Cihadbayzan

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci & Yardım Kuruluşunda İletişim Merkezi Personeli
RAM
Kingston Fury Renegade 32 GB (2x16 GB) 3600MHz DDR4 CL16
İşlemci
Ryzen 7 5800X3D

Sistemimde Gamepower GP-650 650W bulunmakta.
750W +80 Gold olarak yukarıdaki linklerdekiler alınır mı?
Bütçem 3000-3500₺.
Önerileriniz için teşekkür ederim şimdiden.

Böyle bir yatırım için bütçenizi arttırmalı ve ATX 3.0 bir güç kaynağı ile geleceğe yönelik bir çözüm tercih etmelisiniz.

NZXT olan alınır aralarından.

Bu da olabilir:

https://www.gaming.gen.tr/urun/2336...249986/asus-tuf-gaming-850g-850w-80-gold-psu/
Bütçeyi okudunuz mu?

Böyle bir yatırım için bütçenizi arttırmalı ve ATX 3.0 bir güç kaynağı ile geleceğe yönelik bir çözüm tercih etmelisiniz.
Ne işine yarayacak konu sahibinin?

İşlemcisi çok iyi ve gelecekte 12VHPWR kullanan yüksek seviye bir ekran kartına geçiş yaparsa dönüştürücü olmadan güvenle güç kaynağına bağlayabilir.

Sistemimde Gamepower GP-650 650W bulunmakta.
750W +80 Gold olarak yukarıdaki linklerdekiler alınır mı?
Bütçem 3000-3500₺.
Önerileriniz için teşekkür ederim şimdiden.
High Power Performance Gold GD HP1-J750GD-F12S 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe. Bu kadar sağlam PSU varken onlar gereksiz kalır hocam.

Aynı paraya C750 daha iyi. Top tier bir ürün zaten.

İşlemcisi çok iyi ve gelecekte 12VHPWR kullanan yüksek seviye bir ekran kartına geçiş yaparsa dönüştürücü olmadan güvenle güç kaynağına bağlayabilir.
İşlemcisi çok iyi değil. Ölü soket AM4'teki tekli çekirdeği en iyi işlemci sadece. Ekran kartı da RX 6800 konu sahibinin, yakın zamanda geçmeyecektir. Hem böyle bir durum olsa belirtirdi. Senaryo üğretip bütçe artırın demenin manası yok.

Öneriler için teşekkür ederim. Hem okuyup hem çalıştığım için AM5'i zorlamadan AM4 sistem toplamak istemiştim. 2022 Ağustos ayından beri eski parçaları ufak ufak değiştirerek bu hale geldi. Yakın bir zamanda AM5'e geçmeyi düşünmüyorum ondan dolayı.

Biraz daha bekleyip "MSI MPG A850G 850W 80+ Gold Full" olanı alabilirim.
Ya da bütçeyi yükseltmeden önerilerdeki @erme'nin önerdiği Corsair RM750e veya NZXT C750 düşünüyorum.
@lemannna dediğini de bir araştıracağım.
Teşekkür ederim.

Konu sahibinin kararı, önerimi istediğim gibi yaparım.
Bende saçma ise saçma derim.

Biraz daha bekleyip "MSI MPG A850G 850W 80+ Gold Full" olanı alabilirim.
Ya da bütçeyi yükseltmeden önerilerdeki @erme'nin önerdiği Corsair RM750e veya NZXT C750 düşünüyorum.
@lemannna dediğini de bir araştıracağım.
Teşekkür ederim.
C750 ile A850G arasında gen 5 desteği hariç kalite farkı pek yok. Fiyat az değil, RTX 4000 serisine de geçmeyecek iseniz AM5 ile gereksiz.

Geri
Yukarı