750W PSU 1200VA UPS'ye bağlanır mı?

avricaS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar,
RTX3070 Gamerock OC, Ryzen 5 5600X sistem kullanıyorum. PSU 750W 80+ Gold. UPS olarak ise Makelsan Lion 1200VA modelini kullanmaktayım. Monitör ve PC'yi UPS'ye taktım. UPS'de boş kalan prize 5'li uzatma takarak ses sistemi, televizyon ve telefon şarj aleti taktım. Bir sıkıntı yaşar mıyım? FurMark test yaparken fişi çektim 20 saniye zor dayanıyor.

Merhaba dostlar,
RTX3070 Gamerock OC, Ryzen 5 5600X sistem kullanıyorum. PSU 750W 80+ Gold. UPS olarak ise Makelsan Lion 1200VA modelini kullanmaktayım. Monitör ve PC'yi UPS'ye taktım. UPS'de boş kalan prize 5'li uzatma takarak ses sistemi, televizyon ve telefon şarj aleti taktım. Bir sıkıntı yaşar mıyım? FurMark test yaparken fişi çektim 20 saniye zor dayanıyor.
Hepsi bir kullanmayın bence ses sistemi, telefon şarj aleti ve televizyonu akım korumalı bir prize bağlayın daha sağlıklı olacaktır.

VA dediği şey verebildiği maksimum güç, kapasite ile alakası yok. Piyasadaki çoğu üründe de bataryalar aynı. Ha ben çok ekstrem bir kullanıcıyım dersen 2 tane araç aküsü takarsın kalın kablolarla.

Çünkü yanlış bakmadıysam bazı yerlerde 20dk'ye kadar dayandığı yazıyor.
1200 hocam üstünde yazıyor. Furmark test çok fazla güç tüketiyor ekran kartını %100 yapıyor.
Sistem boştayken ya da oyundayken çalışmaya devam ediyor tükenmiyor hemen.
VA dediği şey verebildiği maksimum güç, kapasite ile alakası yok. Piyasadaki çoğu üründe de bataryalar aynı. Ha ben çok ekstrem bir kullanıcıyım dersen 2 tane araç aküsü takarsın kalın kablolarla.
Yok hocam klasik düz kullanıcıyım oyunumu oynarım çıkarım. Sanırım bir sıkıntı yaratmıyor şu an 750w karşılayabiliyor.

Geri
Yukarı