750W Sistem için Kesintisiz Güç Kaynağı Önerisi

Sechura

Hectopat
Üç senedir kullanmakta olduğum ve sürekli garantiye gidip gelen Tunçmatik 1 KVA'lık güç kaynağı bugün patlama sesiyle bozulmuş bulunmakta. Sizden ricam bana Tunçmatik harici güzel ve güvendiğiniz bir kesintisiz güç kaynağı önermeniz. Öyle yarım saat veya 1 saat elektriksiz tutmasına gerek yok. Bana elektrik gidip gelmelerinde, akım dalgalanmalarını dengeleyecek sıradan ama kaliteli bir güç kaynağı önermeniz.

Sistemim:

Thermaltake 750W PSU +80 Bronz
i7-6700K 4.00 GHz İşlemci
ASUS ROG Strix GTX 980 4 GB 256 bit Ekran Kartı
ASUS Z-170 Pro Gaming Anakart
Kingston Hyperx Fury 2x8 16GB DDR4 2400Mhz Bellek
Samsung 960 EVO 500GB SSD + 1 TB Seagate Barracuda Harddisk
AOC G2460PG 1ms 144 Hz G-Sync Monitör
Windows 10 Home 64 Bit

Sistemim bunlar. Dediğim gibi Tunçmatik hariç olursa güzel olur. Biz artık böyle ilgisiz, dandik firmalardan bıktık. Şimdiden teşekkürler.
Üç senedir kullanmakta olduğum ve sürekli garantiye gidip gelen Tunçmatik 1 KVA'lık güç kaynağı bugün patlama sesiyle bozulmuş bulunmakta. Sizden ricam bana Tunçmatik harici güzel ve güvendiğiniz bir kesintisiz güç kaynağı önermeniz. Öyle yarım saat veya 1 saat elektriksiz tutmasına gerek yok. Bana elektrik gidip gelmelerinde, akım dalgalanmalarını dengeleyecek sıradan ama kaliteli bir güç kaynağı önermeniz.

Sistemim:

Thermaltake 750W PSU +80 Bronz
i7-6700K 4.00 GHz İşlemci
ASUS ROG Strix GTX 980 4 GB 256 bit Ekran Kartı
ASUS Z-170 Pro Gaming Anakart
Kingston Hyperx Fury 2x8 16GB DDR4 2400Mhz Bellek
Samsung 960 EVO 500GB SSD + 1 TB Seagate Barracuda Harddisk
AOC G2460PG 1ms 144 Hz G-Sync Monitör
Windows 10 Home 64 Bit

Sistemim bunlar. Dediğim gibi Tunçmatik hariç olursa güzel olur. Biz artık böyle ilgisiz, dandik firmalardan bıktık. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar araştırdığım kadarıyla Tunçmatik harici pek de adam gibi marka yokmuş. O yüzden Tunçmatik de önerebilirsiniz. Tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu alanda en iyisi APC diyebilirim. Şayet fiyatı sizin için uygunsa APC'nin bu modelini öneririm.
Bu ürünü bir aydan beri kullanıyorum ve gayet memnunum. Ürünün incelemesi de mevcut. Beraberinde sunulan yazılım kullanıcı dostu ve birçok kullanışlı özelliği de var. Mesela buzzer'ı kapatabiliyorsunuz:LOL:
Almışken en iyisi olsun diyorsan sana bunu ve bu markayı öneririm.

Bu alanda en iyisi APC diyebilirim. Şayet fiyatı sizin için uygunsa APC'nin bu modelini öneririm.
Bu ürünü bir aydan beri kullanıyorum ve gayet memnunum. Ürünün incelemesi de mevcut. Beraberinde sunulan yazılım kullanıcı dostu ve birçok kullanışlı özelliği de var. Mesela buzzer'ı kapatabiliyorsunuz:LOL:
Almışken en iyisi olsun diyorsan sana bunu ve bu markayı öneririm.

Teşekkürler. Ben pek elektrik birimlerinden anlamıyorum. 750 w PSU' yu rahat kaldırır mı? Birde fanı falan ses yapıyor mu?

Evet 750w sistem için yeterli. Ürünün içinde fan yok:LOL:. Evet fan yok, yani ne gördüm ne de sesini duydum. Ona rağmen ısınmıyor. Gayet sessiz ve hatta trafo sesini duymak için yanına eğilmek gerekiyor. Sadece elektrikler kesildiği zaman trafo sesi duyuluyor. UPS'yi yatak odamda kullanıyorum.:uyku::uyku:

İncelemesini okumanızı tavsiye ederim. Sessizliği hakkında orada da bahsediliyor.

Evet 750w sistem için yeterli. Ürünün içinde fan yok:LOL:. Evet fan yok, yani ne gördüm ne de sesini duydum. Ona rağmen ısınmıyor. Gayet sessiz ve hatta trafo sesini duymak için yanına eğilmek gerekiyor. Sadece elektrikler kesildiği zaman trafo sesi duyuluyor. UPS'yi yatak odamda kullanıyorum.:uyku::uyku:

İncelemesini okumanızı tavsiye ederim. Sessizliği hakkında orada da bahsediliyor.

İlgin için çok teşekkür ederim. Tunçmatik den sonunda kurtuluyorum. Bugün Allah'tan PC'ye zarar vermedi. Pat diye patladı ardından yanık kokusu korkuttu.
Hocam kafama birşey takıldı. İncelemede 700w kadar çıkış gücü veriyor yazıyor. Fakat benim PC PSU zaten 750w ve monitörü de işin içine katarsak o da G-Sync bir monitör, sanki bana yetmeyecek gibi duruyor. Ben yine 1kVa değerli UPS' lere mi yönelsem?

Son düzenleme:
Sisteminin tükettiği güç 750w'a ulaşmayacağı için sorun olmaz. Hatta 400w'a bile ulaşmayacaktır. Monitöründe 40w çektiğini hesaba katarsak fazlasıyla yetecektir. Örnek vermek gerekirse bende 850w'lık bir sistemde kullanıyorum bu UPS'yi. Yani sistemde 850w PSU var diye 850w tüketeceği anlamına gelmez.

Sisteminin tükettiği güç 750w'a ulaşmayacağı için sorun olmaz. Hatta 400w'a bile ulaşmayacaktır. Monitöründe 40w çektiğini hesaba katarsak fazlasıyla yetecektir. Örnek vermek gerekirse bende 850w'lık bir sistemde kullanıyorum bu UPS'yi. Yani sistemde 850w PSU var diye 850w tüketeceği anlamına gelmez.

Tamamdır bugün yarın alıyorum. İlgin ve tavsiyen için tekrar teşekkürler. :)
Hocam bugün sipariş ettim. Ben bunun prizini direk şebekeye bağlayamıyorum uzak kalıyor. UPS' nin prizini akım korumalı prize taksam, akım korumalı prizi de direk şebekeye taksam bir sorun olur mu? Akım korumalı priz ile UPS çakışmaz değil mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı