Kesintisiz Güç Kaynağı Önerisi

glitche

Hectopat
Hocamlar merhaba yorumlarınız üzerine sistemi korumak adına akım korumalı priz yerine UPS almaya karar verdim fakat hangisini alacağıma karar veremedim. Elektrikler kesilince 15-20 dakika götürmesine gerek yok 3-5 dakikada yeterli amacım sistemin zarar görmemesi. Bütçem 400 TL civarı. Şimdiden teşekkürler

Sistem;
  • İşlemci: AMD Ryzen 9 3900x
  • Anakart: Asus Rog Strix x570-e Gaming
  • Ekran Kartı: Asus Rog Strix 2080 Advanced Edition
  • Sıvı Soğutucu: Asus Rog Strix Lc 360 RGB
  • Ram: G.Skill Trident Z Neo 64 GB (2x32) 3200 MHz DDR4 CL16
  • SSD: SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD
  • Güç Kaynağı: Corsair Rm 750W 80+Plus Gold
  • Egzoz Fan: Corsair Sp 120 RGB Pro
  • Kasa: Collor Master TD500 Mesh
  • Monitör: ViewSonic VP 2768 4K

Hocam ben size tavsiye yaptım diye hatırlıyorum. Doğru mu?

Hocam bütçe olarak 1000 VA UPS'ler biraz fark eder. İnform bu sektörde lider firmalar arasındadır. Biz fabrikada kurumsal tiplerini bile kullanıyoruz. Powerful gibi markalar ile karıştırmayın. Sizce ben kötü bir ürün tavsiye eder miyim? Ben yıllardır aynı marka ürün kullanıyorum. Makelsan da iyi markadır. Tunçmatik bunlardan bir tık aşağıdadır.

Hocam bütçe olarak 1000 VA UPS'ler biraz fark eder. İnform bu sektörde lider firmalar arasındadır. Biz fabrikada kurumsal tiplerini bile kullanıyoruz. Powerful gibi markalar ile karıştırmayın. Sizce ben kötü bir ürün tavsiye eder miyim? Ben yıllardır aynı marka ürün kullanıyorum. Makelsan da iyi markadır. Tunçmatik bunlardan bir tık aşağıdadır.
Bütçesinin 160'TL fazlasını önermişsiniz. O yüzden alma taraftarı değil sanırım.

Arkadaşlar UPS tavsiyesi yaparken önemli bir olaya dikkat edin. Watt ve VA birbirinden farklı güç birimidir. Karıştırmayın. Yani 650 VA = 650W değildir.

Aman hocam estafurallah kötü ürün tavsiye ettiniz diye değil model çok olunca farklı önerileri de merak ettim. Teşekkür ederim yorumlarınız için eksik olmayın :)

Hocam çok güzel bir sisteminiz var. İnşallah daha iyisi de olur. Bence biraz daha verip güzel bir ürün alın.

Geri
Yukarı