75Hz Monitör 75Hz Yapılmıyor

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün bir monitör aldım. Monitör 75Hz ama 75Hz yapamıyorum. Nvidia denetim masasından özel çözünürlük yapmayı denedim ama 1080p 75Hz 32 bit çözünürlük zaten var diyor. Nasıl yaparım arkadaşlar bir yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.

Masaüstüne sağ tık>Görüntü ayarları kısmına girin. Gelişmiş görüntü ayarları seçeneğine girdikten sonra Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri diye bir seçenek olmalı. Ona basın, yeni bir pencere açılacak. Açılan pencerede Monitör sekmesine gelip "Ekran yenileme sıklığı" kısmından ayarlayabilmeniz gerekiyor.

Masaüstüne sağ tık>Görüntü ayarları kısmına girin. Gelişmiş görüntü ayarları seçeneğine girdikten sonra Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri diye bir seçenek olmalı. Ona basın, yeni bir pencere açılacak. Açılan pencerede Monitör sekmesine gelip "Ekran yenileme sıklığı" kısmından ayarlayabilmeniz gerekiyor.
Gelişmiş görüntü ayarları yok bende.

Hangi monitörü kullanıyorsunuz? 75Hz almak için genellikle DisplayPort girişi kullanılır.
aoc g2590vxq modelini kullanıyorum. Displayport ile deneyecektim ama konu açmadan önce başka konulara bakarken milletin hdmi ile 75hz kullandığını gördüm. Yine de bi denerim inşallah olur.
Dediğiniz ayarları buldum ve oldu. Yardımınız için çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı